Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено прямого нащадка Чингісхана

У світі науки 14429 переглядів

Опубліковано - 31.05.2006 09:17 | Всі новини | Версія для друку

Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Оксфордський генетик Брайан Сайкс знайшов прямого нащадка великого монгольського завойовника Чингісхана.

Спорідненість середньовічного монгольського воїна і викладача бухгалтерської справи Тома Робінсона підтвердилася, коли у них знайшли ідентичні ділянки хромосом, повідомляє Lenta.ru.

Фрагменти генома Робінсона зберігалися в картотеці компанії Oxford Ancestors, яку заснував Сайкс, що займається відновленням родоводів.

Імовірність того, що нащадок завойовника відшукається серед 25 тисяч клієнтів компанії, була досить високою: згідно з дослідженнями трирічної давнини - проект отримав назву "Генографічний проект" (Genographic Project), ініційованих всесвітньо відомим журналом National Geographic та компанією IBM (про деякі результати такого співробітництва можна дізнатися, подивившись фільм "Загадки ДНК: пошуки Адама"), у світі проживає близько 16 мільйонів людей, предком яких був Чингісхан.

Для участі в експерименті були відібрані винятково дані чоловіків: тільки в їхньому геномі присутня Y-хромосома - єдина з 23 пар хромосом у людському організмі, що передається дітям незміненою по батьківській лінії.

Зокрема, з цієї причини ДНК використовують для встановлення батьківства.

Чингісхан, або Темучин, помер у 1227 році у віці 72 років.

Як вважають дослідники, у монгольського лідера було більше сотні дітей (лише чотирьох з яких визнано офіційними спадкоємцями).

За минулих вісім століть, на думку генетиків, нащадки Чингісхана встигли скласти помітну частину населення Азії і частково Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.