Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Меркель відкидає версію Мінська щодо інциденту з літаком Ryanair

Світ навколо нас 1289 переглядів

Опубліковано - 24.05.2021 23:03 | Всі новини | Версія для друку

Меркель відкидає версію Мінська щодо інциденту з літаком Ryanair
Меркель відкидає версію Мінська щодо інциденту з літаком Ryanair
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що посадка літака Ryanair у Мінську була примусовою, а всі інші версії не викликають довіри. Вона розповіла, які заходи щодо Білорусі обговорять на саміті ЄС у Брюсселі.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) назвала примусову посадку в Мінську літака Ryanair, який виконував рейс Афіни-Вільнюс "безпрецедентним" кроком білоруської влади. Про це вона заявила під час прибуття на саміт ЄС у Брюсселі ввечері понеділка, 24 травня.

"Ми побачили примусову посадку, в результаті якої затримали білоруського опозиціонера Романа Протасевича. (…) Усі інші пояснення цього приземлення літака Ryanair не варті жодної довіри", - зазначила Меркель, повідомляє кореспондент DW. Вона наголосила, що влада Білорусі повинна негайно звільнити одного із засновників опозиційного Telegram-каналу Nexta Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.

Питання санкцій

Меркель зазначила, що лідери ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі спробують домовитися про дії щодо Білорусі. "Ми обговоримо, яких заходів проти Білорусі ми можемо вжити. І це (має бути. - Ред.) єдина європейська реакція", - зауважила канцлерка. Серед можливих заходів вона назвала додаткові персональні санкції щодо білоруських чиновників і заборону білоруській державній авіакомпанії "Белавиа" літати в аеропорти країн ЄС. Також вона виступила з вимогою міжнародного розслідування інциденту.

Інцидент з літаком

Нагадаємо, що літак, який виконував рейс FR4978 з Афін до Вільнюса у неділю, 23 травня, екстрено сів в аеропорту Мінська. В ірландській авіакомпанії Ryanair заявили, що це білоруська влада спрямувала літак до Мінська, а повідомлення про загрозу безпеці надійшло від білоруських авіадиспетчерів. Для супроводу лайнера Білорусь підняла у повітря винищувач МіГ-29.

У підсумку на борту літака не знайшли нічого підозрілого, авіалайнеру дозволили вилетіти з Мінська після кількох годин на летовищі. Однак Протасевичу та його дівчині не дозволили продовжити політ.

Версія Мінська

Натомість білоруська сторона стверджує, що екіпаж літака сам прийняв рішення сісти у Мінську, тиску на пілотів не чинили.

Керівник департаменту з авіації міністерства транспорту і комунікацій Білорусі Артем Сікорський на брифінгу 24 травня заявив, що повідомлення про мінування літака надійшло електронною поштою і було підписане "солдатами ХАМАС". У повідомленні, мовляв, містилася вимога, щоб Ізраїль припинив вогонь в Секторі Гази, а ЄС - відмовився від підтримки Ізраїлю. Напад на літак у листі мотивували тим, що з нього повертаються учасники Дельфійського економічного форуму (участь у цьому форумі брав і Роман Протасевич. - Ред.). "У цей літак закладена бомба. Якщо ви не виконаєте наші вимоги, бомба вибухне 23 травня над Вільнюсом", - зацитував Сікорський електронний лист, який, як він стверджує, написаний англійською мовою та надійшов на електронну пошту аеропорту "Мінськ" з сервісу protonmail, цитує інформагенція "Інтерфакс-Захід".

Як запевняє білоруський чиновник, цю інформацію одразу повідомили екіпажу, який "міг повернутися у Львів, Київ, сісти у Варшаві або летіти у Вільнюс, але сам прийняв рішення сісти в Мінську". Це рішення Сікорський назвав "правильним та сміливим".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.