Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру

Наші новини Регіон: м.Київ 19750 переглядів

Опубліковано - 13.09.2006 20:59 | Всі новини | Версія для друку

Автори проекту
Автори проекту "Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру, мистецтво та авторське право" Петро Мацкевич і Ксенія Сладкевич
Українське суспільство не має достатньої інформації про сучасну культуру. Це є бар’єром до сприйняття українцями справжніх цінностей і однією з причин «хохлятизації» України. З цієї ж причини європейці дуже мало знайомі з українською сучасною культурою та мистецтвом.

Завтра в Україні починаються дні «Французької осіні», культурну програму якої сьогодні було представлено Французьким культурним центром в Україні. Його директорка Аіша Керубі разом зі своїми працівниками була сьогодні ньюзмейкером на «Кальварійських посиденьках».

Точніше, вже не на «Кальварійських посиденьках», а на «Відкритій платформі». Там же (на цій самій «Відкритій платформі») також був представлений новий культурно-інформаційний інтернет-часопис «Культбіт», який має з’явитися 30 вересня.

Як відомо, півтора року в УНІАН періодично проходили «Кальварійські посиденьки». За цей час було обговорено багато різних тем, перепробувано різні форми роботи з різними ЗМІ і з різними цільовими аудиторіями (бібліотекарями, студентами, редакторами журналів).
Тепер за підтримки European Cultural Foundation, БФ «Фундація видавництва «Кальварія» й УНІАН буде відбуватися «Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру, мистецтво та авторське право».

Кожного тижня проходитимуть зустрічі з митцями, дискусії за участю видавців, письменників, юристів, представників громадських організацій, представників влади, будуть презентуватися новинки театру, музики, літератури, тренінги та семінари для редакторів і журналістів.

І це все робитиметься задля консолідації зусиль творчих особистостей, громадськості, недержавних громадських об’єднань, державних і комерційних організацій, а також мас-медіа для розвитку інформаційної інфраструктури сучасної української культури і мистецтва і створення відкритої платформи для розвитку діалогу між різними суспільними групами про культурний обмін.

Як виявилося, цей проект стартував власне на сьогоднішніх «посиденьках» і був представлений Петром Мацкевичем і Ксенією Сладкевич, які є його авторами.

В прес-релізі зазначено, що в Україні не розвинена інфраструктура культурницької сфери. Отже, українське суспільство не має достатньої інформації про сучасну культуру. І це є бар’єром до сприйняття українцями справжніх цінностей і однією з причин «хохлятизації» України. З цієї ж причини європейці дуже мало знайомі з українською сучасною культурою та мистецтвом.

«Щотижневі посиденьки в УНІАН» будуть обговорювати такі теми, як культурне середовище і окремі явища культури в усіх сферах, включно з рекламою і порнографією, авторське право, культура і бізнес та культура як бізнес, професійність і культура журналістів.

До речі, Петро Міцкевич відзначив, що журналісти в нас дуже некваліфіковані, а ЗМІ – зашумлені і подібні на забитий унітаз: вода може хлюпнути на вас, а не потекти за призначенням. А Ксенія Сладкевич заявила, що в нас досі немає сформованої сучасної української культури. Ні держави немає, ні культури. Але те, що немає культури, є більш небезпечним, бо без неї немає народу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Наші новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.