Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сільське господарство давніх людей впливало на погоду по всій земній кулі

За межею віків 11619 переглядів

Опубліковано - 30.03.2011 01:30 | Всі новини | Версія для друку

Випалювання амазонських лісів під поля.
Випалювання амазонських лісів під поля.
Палеонтологи виявили нові докази того, що людина мала істотний вплив на клімат ще до настання промислової революції. Одразу дві статті вчених, присвячених цьому питанню, будуть опубліковані у спеціальному номері журналу Holocene.

Їх короткий виклад наводить Nature News.

У рамках одного дослідження вчені побудували кліматичну модель, в рамках якої припустили, що очищення земель під ріллю відбувалася не прискорюваними темпами, як вважається зараз, а поступово. Дослідники виходили з припущення, що селяни займалися очищенням нових земель тільки тоді, коли їм потрібні були нові угіддя. В результаті їм вдалося встановити, що, незважаючи на відносно невелику чисельність древніх людей, їхня діяльність сприяла виділенню великої кількості (у два рази більше попередніх оцінок) вуглекислого газу в атмосферу.

У рамках іншого дослідження вчені провели аналіз вмісту різних ізотопів вуглецю в атмосфері того часу, використовуючи дані аналізу антарктичних кернів. Справа в тому, що вуглець-12 поглинається рослинами трохи краще, ніж вуглець-13, тому співвідношення цих ізотопів повинно змінюватися, якщо, наприклад, в ході розчищення ріллі, спалювалося велика кількість лісу, що призводило до потрапляння вуглецю-12 назад у атмосферу.

Попередні дослідження не виявили змін, які вказували б на знищення лісів. У рамках нової роботи вчені заново провели оцінку кількості вуглекислого газу, яке відклалося в болотах. У результаті вони встановили, що замість 40 гігатонн в болотах відклалося понад 280 гігатонн. Це, зокрема, означає, що діяльність людей призводила до більш значних викидів, ніж вважалося до цих пір.

Вперше дані про те, що люди можуть нести відповідальність за зростання рівню вуглекислого газу в атмосфері близько 8 тисяч років тому (і зростання рівня метану - також вкрай сильного парникового газу - близько 5 тисяч років тому) з'явилися на початку 2000-х. Автором гіпотези, яка пізніше неодноразово піддавалася інтенсивної критики з боку фахівців, виступив відомий палеокліматології Вільям Руддіман.

Від “Аратти”. Як відомо, кожні 60 — 80 років трипільці, цивілізація яких веде свій початок приблизно з саме того часу, який досліджували науковці, - 7500 - 5000 років тому, спалювали свої житла і йшли обживати нові землі. Чому вони це робили - чи це було пов`язано з певним ритуалом, чи з тодішньою системою землекористування, - поки що загадка... У всякому випадку традиція випалювати сухостій і стерню на полях - лишилася і по сьогоднішній день.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.