Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені знайшли по сусідству з Сонцем найдавнішу зірку Всесвіту

У світі науки 7134 перегляди

Опубліковано - 11.01.2013 19:20 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли по сусідству з Сонцем найдавнішу зірку Всесвіту
Вчені знайшли по сусідству з Сонцем найдавнішу зірку Всесвіту
Астрономи визначили вік найдавнішої зірки у Всесвіті. Як це не дивно, світило, яке утворилося незабаром після Великого вибуху, розташоване не в далеких галактиках, а фактично по сусідству з нами.

Зірка, що отримала індекс HD 140283, знаходиться всього в 186 світлових роках від Сонячної системи і вже більше століття знайома астрономам.

Вже давно відомо, що цей об’єкт цілком складається з водню і гелію, а значить, сформувався в епоху раннього Всесвіту. Пізніші зірки мають у своєму складі більш важкі елементи. Не так давно Говарду Бонду з університету Пенсільванії і його колегам вдалося досить точно визначити вік зірки.

Про це дослідники повідомили 10 січня на засіданні Американського астрономічного товариства в Каліфорнії.

З початку вчені уточнили відстань до зірки. Для цього вони використовували 11 наборів спостережень, зроблених телескопом Hubble у період з 2003 по 2011 рік. У спостереженнях використовувався датчик системи точного наведення, який вимірює положення об’єктів відносно інших світил. Дізнавшись відстань і яскравість зірки, астрономи змогли з високою точністю розрахувати її світність.

Потім команда скористалася тим, що HD 140283 знаходиться на тій стадії розвитку, коли запас водню в її ядрі практично вичерпаний. Розрахунковий вік зірки склав 13,9 мільярда років.

Зазначимо, що це більше ніж вік Всесвіту, який виник 13 770 мільйонів років тому. Річ у тім, що статистична похибка останніх вимірювань становить ± 700 мільйонів років.

Таким чином, зірка сформувалася як мінімум 13,2 мільярда років тому, що цілком вписується в існуючі космічні моделі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.