Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі

У світі науки 7443 перегляди

Опубліковано - 23.01.2013 19:16 | Всі новини | Версія для друку

Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі
Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі
Американські вчені провели дослідження поділу клітин і їх попередників, результати якого дуже важливі для розуміння виникнення життя на Землі.

Команда фахівців зі США під керівництвом нобелівського лауреата Джека Шостака дійшла висновку, що спочатку для клітинного поділу не був потрібен генетичний код, а його механізм був заснований на фізичних особливостях органічних молекул.

У центрі уваги команди Шостака опинилися жирні кислоти. Під час розчинення у воді вони можуть об’єднуватися, утворюючи бульбашки, що сформувалися в клітинах пізніше. При зростанні концентрації жирних кислот бульбашки зливаються, утворюючи витягнуті тонкі трубочки, які в свою чергу можуть створювати "дочірні" бульбашки.

У статті, опублікованій у виданні Journal of the American Chemical Society, вчені пишуть, що активувати такий процес розподілу можна шляхом випарювання розчину.

Зрозуміло, що дане дослідження поки не є універсальним, хоча б тому що поширюється лише на жирні кислоти. Однак багато вчених, не задіяних в експерименті, вважають його результати прийнятними.

Примітно, що цей висновок узгоджується з розробленою нещодавно моделлю, відповідно до якої життя зародилося не в глибинах Світового океану, концентруючись навколо чорних, а на поверхні планети поблизу геотермальних джерел.

Результати дослідження узгоджуються і з нещодавно опублікованою в журналі Open Biology статтею професора Джеффа Еррінгтона з університету Ньюкасла, яка розповідає про дивну здатність деяких бактерій розмножуватися схожим незвичайним чином.

Мова йде про одноклітинні організми, стійкі до антибіотиків. Відомо, що ці речовини впливають на жорстку клітинну стінку, однак частина бактерій навчилася самостійно позбавлятися від цієї стінки, стаючи аморфними краплями.

"Схожість між роботою Еррінгтона і нашими спостереженнями поділу ниткоподібних бульбашок кидається в очі", - коментує дослідження Шостак.

Виходить, що попередникам клітин потрібен був лише маленький теплий ставок, який прогріваючись вдень сонячним промінням швидше випаровувався і дозволяв попередникам органіки "розмножуватися".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.