Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У зернах кави знайшли речовини, що знижують рівень цукру у крові

Охорона здоров`я 11250 переглядів

Опубліковано - 11.04.2013 13:27 | Всі новини | Версія для друку

У зернах кави знайшли речовини, що знижують рівень цукру у крові
У зернах кави знайшли речовини, що знижують рівень цукру у крові
Американські хіміки виявили у зелених зернах кави кілька речовин, здатних знижувати частку глюкози та інших цукрів у крові діабетиків. На думку вчених, таблетки на основі екстракту кави допоможуть схуднути діабетикам і запобігти розвитку захворювання у здорових людей.

"Мрія всіх медиків - таблетка, яка одночасно утримує частку цукру у крові на допустимо низькому рівні і допомагає діабетикам схуднути. Ми з’ясували, що екстракт зелених кавових зерен значно знижує ризик розвитку діабету другого типу", - заявив Джо Вінсон з університету міста Скрентон (США).

Вінсон та його колеги натрапили на кілька досліджень, автори яких помітили, що любителі кави в середньому менше страждали від наслідків діабету, ніж інші люди. Зокрема, в одній із таких наукових робіт говорилося, що 2-3 чашки кави на день знижували ризик розвитку діабету на 50%. Вчених зацікавив цей факт, і вони вивчили хімічний склад кави, намагаючись розкрити секрет її благотворного впливу.

Виявилося, що концентрація глюкози у крові знижувалася під дією, так званих хлорогенових кислот, що часто зустрічаються у фруктах та овочах. Частка цих кислот у самому напої вкрай мала, тому що більша частина їх молекул розпадається під час обсмажування зерен кави. Це наштовхнуло Вінсона та його колег на думку, що екстракт із зелених кавових зерен діятиме на організм діабетиків набагато сильніше.

Учені перевірили цю гіпотезу, зібравши групу з кількох добровольців-діабетиків, які щодня приймали пігулки з екстрактом кави. За словами хіміків, їхня теорія підтвердилася - учасники досліду у середньому схудли на 10% за 22 тижні експерименту, а частка глюкози у їхній крові знизилася на 22-30%. Це дозволяє сподіватися на те, що препарати на базі хлорогенових кислот полегшать життя людям, які хворіють на діабет, у найближчому майбутньому.

Раніше вчені припустили, що варена кава по-грецьки (вариться у турці на гарячому піску до появи пінки, подається в горнятках разом зі склянкою води, - «Аратта») може бути рецептом до довголіття.

Також, у жінок, які випивають як мінімум чотири чашки кави на день, на чверть знижується ризик розвитку раку матки в порівнянні з тими, хто обмежується лише однією чашкою цього напою. У чоловіків, що випивають шість або більше чашок кави на день, ризик виникнення раку простати знижується на 20%. Якщо ж хвороба все-таки не обходить стороною, то пристрасть до кави на 60% знижує ризик захворювання на агресивну форму раку, яка розповсюджується на інші органи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.