Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці не асоціюють російських громадян з кремлівським диктатором

Громадська думка 13258 переглядів

Опубліковано - 15.05.2014 11:45 | Всі новини | Версія для друку

Українці не асоціюють російських громадян з кремлівським диктатором
Українці не асоціюють російських громадян з кремлівським диктатором
Більше половини українців вважають, що зараз між Україною та Росією йде війна, а російську політику щодо України розцінюють як явно недружню.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного в усіх регіонах України за винятком Криму наприкінці квітня. Та водночас, попри всі негаразди в міждержавних відносинах, більшість українців продовжують вважати росіян братнім та дружнім народом.

Никогда мы не будем братьями
ни по родине, ни по матери.
Духа нет у вас быть свободными –
нам не стать с вами даже сводными...

Цей вірш 23-річної російськомовної українською поетеси Анастасії Дмитрук, на який литовські музиканти написали пісню, з’явився під враженням від російського вторгнення в Крим. Вірш та пісня мали великий резонанс і отримали багато відгуків як в Україні, так і в Росії.

Однак, за даними соціологів центру імені Разумкова, реальна картина виглядає не настільки однозначно. Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного 25-29 квітня в усіх регіонах України, крім Криму, 62% українців вважають росіян братнім народом. І лише 28 % – протилежної думки. Крім того, для 68,1% опитаних росіяни є дружнім народом, і лише 22,8% так не вважають.

Українці вважають, що проти них воює Кремль

Водночас, українці значно критичніше оцінюють політику Москви щодо Києва – 56,5% респондентів вважають її «явно недружньою». На думку 56,4% опитаних, зараз між Україною та Росією фактично йде війна, протилежної точки зору дотримуються лише 28,5%. Така думка переважає у західному південному та східному регіонах, а на сході думки з цього приводу розділилися навпіл. Серед тих, хто вважає, що Україна та Росія фактично перебувають у стані війни, 77,1% покладають вину в цьому на Росію, і лише 4,5% – на Україну, 14,5% – на обидві країни. Частіше відповідальність на Росію покладають жителі усіх регіонів.

«До Росії, як до держави, ставлення змінилося дуже сильно. Якщо у вересні минулого року більше половини українців позитивно ставилися до президента Росії Володимира Путіна, то зараз понад три чверті – до нього ставляться негативно», – наголошує керівник соціологічної служби Центру ім. Разумкова Андрій Биченко.

Попри те, що більшість росіян схвалюють політику свого президента Володимира Путіна, більшість українців розділяють російський народ та російську владу. Соціальний психолог Віктор Пушкар вважає таке ставлення виправданим.

«Населення Росії досить-таки неоднорідне. Є, наприклад, дослідження російських соціологів, які спочатку зафіксували ейфорію від приєднання Криму, але наступна хвиля того самого дослідження зафіксувала таке скептичне ставлення до подальшої долі цих завоювань», – зауважує він.

На думку експертів, такі настрої дають підстави вважати, що, в разі зміни влади в Кремлі, Україна та Росія зможуть швидко відновити дружні відносини.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.