Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна має залишатися транзитером газу і після завершення “Північного потоку-2”

Політика 1178 переглядів

Опубліковано - 7.06.2021 09:16 | Всі новини | Версія для друку

Україна має залишатися транзитером газу і після завершення “Північного потоку-2”
Україна має залишатися транзитером газу і після завершення “Північного потоку-2”
Україна і після завершення спорудження газопроводу “Північний потік-2” повинна залишатися країною-транзитером газу, заявив речник уряду Німеччини.

Уряд Німеччини наполягає на збереженні транзиту природного газу через Україну і після завершення спорудження газопроводу "Північний потік-2".

"Для федерального уряду було і залишається центральним те, що Україна і з "Північним потоком-2" повинна залишатися країною - транзитером газу", - заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeinen Zeitung, яке має вийти друком у понеділок ,7 червня, повідомляє агентство Reuters. За його словами, у Берліні очікують, що угода між Києвом і Москвою щодо транзиту російського газу територією України буде дотримана і після добудови газогону.

Днями російський президент Володимир Путін заявив, що прокладання труб першої нитки газопроводу "Північний потік - 2" завершено. Про це він сказав на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ) у п’ятницю, 4 червня. Говорячи про перспективу подальшого транзиту газу територією України він заявив, що є можливість завантажувати газотранспортну систему (ГТС) України і надалі. Однак російський президент також заявив, що "потрібна воля Києва до нормальних економічних відносин".

"Ось, будь ласка, є можливість завантажувати ГТС України і в майбутньому, навіть після завершення терміну дії нашого контракту на транзит. Все можна, і ми готові до цього, і хочемо цього, але потрібна добра воля з боку наших українських партнерів", - сказав тоді Путін. За його твердженнями, Україна монопольно завищує ціни на транзит газу, знижуючи привабливість свого транзиту.

Підписана в кінці 2019 року угода між Україною та Росією про транзит газу до європейських споживачів розрахована на п’ять років. Вона передбачає обсяг транспортування російського газу територією України: у 2020 році 65 мільярдів кубометрів газу і по 40 мільярдів кубометрів у наступні чотири роки. Термін дії угоди завершується 2024 року, однак її можна подовжити.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.