Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Суд у Нідерландах: “Скіфське золото” з Криму належить Україні

Правосуддя 1137 переглядів

Опубліковано - 26.10.2021 15:31 | Всі новини | Версія для друку

Суд у Нідерландах: “Скіфське золото” з Криму належить Україні
Суд у Нідерландах: “Скіфське золото” з Криму належить Україні
Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення на користь України у суперечці щодо того, куди мають повернутися історичні коштовності кримських музеїв. Таким чином судді підтвердили рішення першої інстанції 2016 року.

Апеляційний суд Амстердама своїм рішенням у вівторок, 26 жовтня, відхилив скаргу музеїв анексованого Криму на рішення першої інстанції, яке передбачало повернення скіфських коштовностей Україні. Про це повідомила пресслужба суду.

Таким чином судді підтвердили правомірність рішення, ухваленого у грудні 2016 року Окружним адміністративним судом Амстердама. Тоді суд визначив, що незалежно від того, де раніше перебували експонати, згідно з нормами міжнародного права та нормативними актами ЮНЕСКО, "скіфське золото" є спадщиною України, тому експонати потрібно передати їй.

Імовірно, що нинішнє рішення не дозволить негайно повернути експонати Україні. У кримських музеїв ще є можливість подати касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів.

Повернення експонатів після виставки 2014 року

У справі йдеться про музейні експонати скіфської доби, які нідерландський Музей Алларда Пірсона позичив для проведення виставки на початку 2014 року. Поки експозиція виставлялась на Заході, Росія окупувала та анексувала Крим. Після завершення виставки амстердамський музей одразу ж повернув в Україну 19 об’єктів - ті, що були позичені в Музею історичних коштовностей Києво-Печерської Лаври в Києві. Кому ж повертати "скіфське золото", позичене у Криму, в Амстердамі не знали. 565 експонатів походили з кримських музеїв: Керченського та Бахчисарайського історико-культурних заповідників, "Херсонесу Таврійського" в Севастополі та Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

Рішення суду у другій інстанції очікувалося ще у червні 2019 року, однак неодноразово переносилося. Слухання в апеляційному процесі відбулися ще у червні 2019 року. Після цього судді заявляли, що для ухвалення рішення їм необхідно більше інформації від усіх сторін суперечки щодо прав власності та розпорядження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.