Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Німеччині три партії представили коаліційну угоду

Світ навколо нас 1785 переглядів

Опубліковано - 25.11.2021 08:43 | Всі новини | Версія для друку

Очільники зелених Анналена Бербок (ліворуч) та Роберт Габек, кандидат у канцлери від соціал-демократів Олаф Шольц та голова лібералів Крістіан Лінднер (праворуч)
Очільники зелених Анналена Бербок (ліворуч) та Роберт Габек, кандидат у канцлери від соціал-демократів Олаф Шольц та голова лібералів Крістіан Лінднер (праворуч)
Через майже два місяці після виборів у Німеччині соціал-демократи, зелені та ліберали домовилися про формування урядової коаліції. Це означає, що новий уряд у країні, найімовірніше, з’явиться ще до Різдва.

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партія "Союз 90/Зелені" та Вільна демократична партія (ВДП) презентували коаліційну угоду, за якою буде сформовано новий федеральний уряд у Німеччині. Про це у середу, 24 листопада, у Берліні повідомив лідер соціал-демократів та ймовірний наступник Анґели Меркель (Angela Merkel) на посаді федерального канцлера Олаф Шольц (Olaf Scholz).

Він заявив, що новий уряд шукатиме не "найменший спільний знаменник", а робитиме "політику великого впливу". "Нас об’єднує бажання зробити цю країну кращою", - сказав Шольц про політичних партнерів по коаліції.

Досягнуту угоду ще мають погодити на партійних з’їздах. Обрання канцлером Німеччини Олафа Шольца попередньо планується на другий тиждень грудня.

Деталі коаліційної угоди

В коаліційній угоді говориться про те, що соціал-демократи, ліберали та зелені погодили відмову Німеччини від вугілля до 2030 року. Також сторони домовились до цього періоду збільшити кількість залізничних вантажних перевезень на 25 відсотків й досягти збільшення частки електромобілів на дорогах до 15 мільйонів.

Крім того, за новою угодою, іммігранти зможуть подати заявку на німецьке громадянство після п’яти років проживання у ФРН. Також дозволяється подвійне громадянство. Окрім того, в угоді говориться про плани легалізації регульованого збуту канабісу. Мінімальну заробітну платню мають підвищити до 12 євро на годину.

Водночас угода передбачає будівництво 400 тисяч нових квартир на рік, що має розв’язати житлову кризу в Німеччині. Також в документі йдеться про зниження вікового цензу для голосування до 16 років і створення точкової системи імміграції для залучення кваліфікованих кадрів у країну.

Згадки про Україну в коаліційній угоді

Україна також згадується в новій коаліційній угоді Німеччини. Зокрема, у документі говориться про те, що новий уряд підтримуватиме Україну у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету. Три партії вимагають "негайного завершення спроб дестабілізувати Україну, насильства в Східній Україні та анексії Криму". Партнери виступають за вирішення заморожених конфліктів у регіоні шляхом мирного врегулювання та повного виконання мінських домовленостей.

Крім того, майбутня коаліція готова підтримати Україну на шляху до євроінтеграції. "Ми працюємо спільно з ЄС та державами-членами над розвитком "Східного партнерства". Такі країни, як Україна, Молдова і Грузія, які прагнуть членства в ЄС, повинні мати змогу зблизитися з блоком. Ми будемо рішуче та надійно реагувати на демократичні перевтілення та виступати партнером демократичних рухів", - зазначається в угоді. Також у документі йдеться про прагнення "спростити обмін між громадянськими суспільствами завдяки цілеспрямованим послабленням візового режиму".

Новий уряд також прагнутиме поглиблення енергетичного партнерства з Україною - країною "з великими амбіціями в галузях відновлювальної енергетики, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів СО2", зазначається у коаліційній угоді.

Результати виборів у Німеччині

Нагадаємо, що парламентські вибори в Німеччині відбулися 26 вересня. З невеликим відривом перемогу на них здобула СДПН. Вона набрала 25,7 відсотка голосів. Найближчий суперник СДПН - блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) заручився підтримкою 24,1 відсотка виборців. Зелені отримали 14,8 відсотка голосів, ВДП - 11,5 відсотка, а правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" - 10,3 відсотка.

Вже наступного дня після виборів Олаф Шольц заявив, що соціал-демократи формуватимуть коаліцію без ХДС/ХСС, який, на його думку, має перейти в опозицію. З середини жовтня у ФРН тривали коаліційні переговори між СДПН, лібералами і зеленими. Коаліцію цих політичних сил у Німеччині називають "світлофором" через партійні кольори цих політичних сил.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.