Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA шукає матір Місяця

Невідоме 9998 переглядів

Опубліковано - 10.04.2009 13:35 | Всі новини | Версія для друку

NASA шукає матір Місяця
NASA шукає матір Місяця
Два автоматичні зонди NASA - “близнюки” STEREO, які створено для спостережень за Сонцем і запущено в жовтні 2006 року, по дорозі до своїх “спостережних пунктів” увійшли в область, де, можливо, збереглися сліди гіпотетичної планети, зіткнення якої з Землею, на думку деяких вчених, призвело до появи Місяця.

Про це йдеться в повідомленні американського аерокосмічного агентства.

Як повідомив один із учасників проекту STEREO Майк Кейсер, "ім'я цієї планети - Тейя. Це гіпотетичний світ. Ми ніколи не бачили його, але деякі дослідники вірять, що він існував 4,5 мільярда років тому і що його зіткнення із Землею привело до формування Місяця".

"Гіпотезу Тейі" було розроблено теоретиками з Прінстона Едвардом Белбруно і Річардом Готтом.

Вони почали з популярної теорії, згідно з якою Місяць сформувався з величезної кількості уламків, які викинуло в космос через зіткнення із Землею іншої планети розміром із Марс. Цей сценарій дозволяв пояснити більшість особливостей будови Місяця, зокрема, ізотопного складу місячних порід.

Однак, він не давав відповіді на питання, звідки взялася ця планета. Белбруно і Готт вважають, що матір Місяця сформувалася на земній орбіті в точках Лагранжа - так називають точки, де тяжіння Землі і Сонця формує гравітаційні "колодязі". Таких точок всього п'ять і туди, на початковій стадії формування Сонячної системи, як вода в низини, збиралися планетезімалі - дрібні планетні тіла, "будівельні блоки" майбутніх планет.

Белбруно і Готт вважають, що в одній з двох точок Лагранжа, L4 чи L5, розташованих на земній орбіті під кутом 60 градусів від напрямку Земля - Сонце, з планетезімалій могла сформуватися Тейя, яку названо по імені титаніди з грецької міфології, що породила богиню Місяця Селену. Якщо ця гіпотеза вірна, то в точках Лагранжа повинні залишитися планетезімалі, які не встигли приєднатися до Тейі.

Раніше астрономи намагалися виявити сліди Тейі за допомогою наземних телескопів, але вони могли бачити тільки об'єкти кілометрових розмірів.

Коли зонди NASA потраплять до точки Лагранжа, вони зможуть бачити значно менші тіла. Їх помітять, необхідно з'ясувати їх склад. Якщо він виявиться подібним до складу земних і місячних порід, це стане вагомим підтвердженням гіпотези Белбруно і Готта.

Водночас, пошук матері Місяця не є головним завданням зондів STEREO. Це сонячні обсерваторії, які повинні зайняти місце на земній орбіті з двох протилежних сторін від Сонця, щоб допомогти вченим бачити тривимірну картину сонячної активності.

Прямуючи до місця служби "зонди протягом декількох місяців будуть проходити зони точок Лагранжа і шукати сліди Тейі. У пошуках можуть допомогти всі бажаючі - на сайті місії будуть викладатися фото, де, можливо, вдасться виявити астероїди.

Раніше представники NASA заявили, що восени 2009 року на WorldWide Telescope з'являться фотографії Місяця, які зроблено апаратом Lunar Reconnaissance Orbiter, запуск якого заплановано на травень 2009 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.