На Землі почалася магнітна буря

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 2.03.2011 14:08 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13307

Учора ввечері на Землі почалася магнітна буря, спровокована викидом плазми на Сонці три дні тому.

Як повідомляється на сайті центру космічної погоди американського метеорологічного відомства NOAA, станом на вечір вівторка, 1березня, індекс Kp, що характеризує геомагнітну активність, вже досяг значення 6. У цій шкалі є 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 - збуреній, а рівні з 5 по 9 - магнітним бурям п'яти класів.

"На Сонці близько трьох днів тому були дві маленькі корональні діри - зони з підвищеною швидкістю сонячного вітру і відкритим магнітним полем. Крім того, відбувалися викиди сонячної плазми. Саме вони і долетіли зараз до земної магнітосфери", - пояснив керівник Центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль Сергій Гайдаш.

За його словами, магнітну бурю з індексом Kp = 6 можна охарактеризувати як бурю помірної сили. Значних збурень магнітосфери найближчим часом не очікується, однак 3 березня може відбутися і сильніша буря.

З 2000 року на Землі сталося 12 магнітних бур вищого, п'ятого рівня, які приводили до виходу з ладу енергосистем, відключень радіозв'язку і полярних сяйв, що спостерігалися аж до екватора. Остання буря п'ятого рівня сталася 11 вересня 2005 року. В останні роки Сонце перебуває у фазі рекордно довгого мінімуму активності і зараз сонячна активність повільно зростає.

Нагадаємо, напередодні глава Центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль ім. Н. В. Пушкова Сергій Гайдаш заявив журналістам, що в наступні два весняні місяці, згідно з прогнозами, очікується посилення сонячної активності і зростання ймовірності магнітних бур.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.