| 
    |  | Столичні перевізники погрожують страйкомАвтор/джерело -  © УНІАН
 |  | 
 Дата публiкацiї - 4.03.2013 13:34 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19983
 У Києві приватні перевізники готові страйкувати у відповідь на рішення столичної влади скасувати курсування маршрутних таксі №№ 240, 241, 243 на Лісовому масиві.
 
Про це повідомляє «Сегодня» з посиланням на президента Асоціації перевізників Києва Валерія Липецького. 
 «У понеділок ми звернемося до Президента, глави КМДА, глави АМКУ, в прокуратуру і Київраду з листом про неправомірні дії департаменту. Якщо реакції не буде, а маршрути, як обіцяв Водовозов, будуть і далі закривати, будемо страйкувати точно так само, як страйкували минулого тижня водії обласних маршруток», – заявив Липецький.
 
 Як повідомлялося раніше, з 15 березня на Лісовому масиві планується закрити рух приватних маршруток №№ 240, 241 і 246, які, за словами начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Євгена Водовозова, «безпідставно дублюють» маршрути комунального пасажирського транспорту.
 У планах влади – зробити те ж саме ще в семи спальних мікрорайонах. Так, у КМДА хочуть замінити автобусами маршрутки, які курсують на Виноградар, Нову Дарницю, Святошино, Оболонь, Лук`янівку, Солом`янку і в центр – район станції метро «Палац спорту».
 
 Основна причина таких змін, за словами Водовозова, – збільшення комунального автопарку, що дає можливість припинити дублювання маршрутів приватниками. У відомстві визнають, що це початок глобальної перестановки на транспортному ринку Києва.
 
 «Ще до Євро-2012 ми планували переглянути всі маршрути міста, так як більшість з них дублюється. Для цього ми плануємо оптимізувати транспортну систему, що дозволить прибрати близько 30% маршруток. Наприклад, зараз по проспекту Перемоги їздять 119 маршрутів, створюючи постійні пробки. Те ж саме відбувається на інших жвавих напрямках. Адже можна було б упорядкувати всі маршрути, на багатьох залишити тільки місткі автобуси і тролейбуси», – відзначили в департаменті.
 
 Експерти згодні, що Києву пора відмовлятися від маршруток на користь великих автобусів, але спочатку потрібно домогтися, щоб автомобілі не їздили по смузі для громадського транспорту, а сам він курсував кожні 10 хвилин.
 
 «Поки ще місто не готове відмовитися від маршруток. Для цього треба, як мінімум, збільшити парк громадського транспорту в два-три рази, врегулювати подачу транспорту на зупинку. На Заході в автобусах, наприклад, є камери, які фіксують, хто займає смугу для громадського транспорту, і їх тут же карає дорожня поліція. У нас таке нововведення дозволило б транспорту не спізнюватися. Крім того, поки на Троєщині та Виноградарі немає метро, позбавляти мешканців цих районів маршруток – просто блюзнірство», – вважає експерт з перевезень Богдан Аганін.
 
 |  
| 
 |  
|  |  
| 
 | 
 © АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
 © Автор проекту - Валерій Колосюк.
   |