Життя з’явилося за мільярди років до створення Землі

Автор/джерело -  © ТСН



Дата публiкацiї - 28.05.2013 15:33 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=20742

Американські дослідники припустили, що знаменитий закон Мура, дія якого - в оригіналі - поширюється на транзистори, насправді набагато більш універсальний.

Американські дослідники припустили, що знаменитий закон Мура, дія якого - в оригіналі - поширюється на транзистори, насправді набагато більш універсальний.

Генетик Олексій Шаров з Національного інституту старіння і біолог Річард Гордон з Морської лабораторії (Флорида, США) застосували закон Мура до біологічних систем. І отримали сенсаційні результати: життя зародилося не на Землі, а в якомусь місці, яке існувало ще до утворення нашої планети.

За допомогою закону Мура цілком реально передбачити майбутнє. А Шаров і Гордон взялися вирішувати зворотну задачу - спробували змалювати минуле. Для чого розробили спеціальні алгоритми, пише "Комсомольская правда".

Перш ніж застосувати свої алгоритми до біології, вчені перевірили їх на напівпровідниковій техніці, завдяки якій закон Мура і отримав право на існування. Вирахували, що перший чіп повинен був з’явитися в 1960 році. А так воно і було.

Після успішної перевірки Шаров і Гордон замінили у своїх обчисленнях електронні елементи на нуклеотиди - будівельні блоки, що ускладнювалися в процесі еволюції молекул ДНК і РНК. І отримали, що життя зародилося 10 мільярдів років тому. Виходить, не Земля колиска живого. Адже їй всього 4,5 мільярда років. Виходить, що життя з’явилася до того, як утворилася наша планета. Тобто десь в іншому місці.

Закон Мура — емпіричне спостереження, зроблене в 1965 році (через шість років після винаходу інтегральної схеми), у процесі підготовки виступу Гордоном Муром (одним із засновників компанії Intel). Він висловив припущення, що кількість транзисторів на кристалі мікросхеми буде подвоюватися кожні 24 місяці. Створивши графік зростання продуктивності запам’ятовуючих мікросхем, він виявив закономірність: нові моделі мікросхем розроблялися через більш-менш однакові періоди (18-24 міс.) після появи їхніх попередників. При цьому їхня місткість зростала щоразу приблизно вдвічі. Якщо така тенденція продовжиться, уклав Мур, то потужність обчислювальних пристроїв експоненціально зросте протягом відносно короткого проміжку часу. У 2007 році Мур заявив — очевидно, що його закон незабаром перестане діяти через атомарну природу речовини і обмеження швидкості світла


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.