 |
КС вирішив долю нардепів-сумсників. А Піскун - дешево пропіарився
Автор/джерело - © УНІАН
|
Дата публiкацiї - 31.01.2008 15:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4563
Конституційний Суд України визнав повністю неконституційним закон про особливості звільнення з посад осіб, що суміщають депутатство з іншою працею. Стосовно терміну складання повноважень.
Відповідне рішення було оголошено сьогодні Конституційним Судом за поданням 52 народних депутатів щодо відповідності Конституції України Закону «Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" від 8 липня 2005 року та конституційним поданням 89 народних депутатів про офіційне тлумачення положень пункту 2 частини 2 статті 90 Конституції України, статті 5 Закону України «Про особливості звільнення з посад, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності».
КС об’єднав обидва подання в одне конституційне провадження.
Суд дійшов висновку, що за своїм змістом закон не відповідає Конституції України щодо захисту конституційного права людини на працю. Тому, згідно з положенням статті 152 Конституції, є підстави для визнання його неконституційним повністю.
У рішенні КС зазначається, що в разі обрання громадянина народним депутатом він має припинити свою діяльність, яка є несумісною з новим статусом. При цьому закон безальтернативно покладає зобов’язання щодо виконання таких дій на певних суб’єктів владних повноважень без з’ясування позиції особи, яку обрано народним депутатом.
КС зазначає, що у разі призначення народного депутата на посаду, яка є несумісною з депутатським мандатом, він зобов’язаний подати лише особисту заяву про складання своїх повноважень.
При цьому, згідно із положенням ч. 4 ст. 78 Конституції України, вказані дії народний депутат зобов’язаний здійснити протягом 20 днів. Однак цьому зобов’язанню одночасно кореспондує і право народного депутата на виконання зазначених дій у 20-денний строк. Тому КС дійшов висновку, що встановлення у законі строку 15 днів для вирішення питання про несумісність не відповідає конституційній нормі.
КС також зазначає, що положення частини 2 ст. 88 Конституції визначають повноваження голови Верховної Ради як посадової особи і не наділяють цю особу правом обмежувати виконання народним депутатом його конституційних повноважень, зокрема, видавати розпорядження про блокування дії персональної електронної картки для голосування цього народного депутата, припинення нарахування йому заробітної плати і відшкодування інших витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень. Виходячи з цього, норма закону, яка передбачає такі дії голови ВР, суперечить Конституції.
Оскільки КС дійшов висновку про неконституційність, необхідність в офіційному тлумаченні норм закону за поданням 89 народних депутатів відпала.
Як пояснив суддя-доповідач Віктор Шишкін, відповідне рішення Суду надасть змогу парламенту робити усе можливе, аби в майбутньому «закони не ухвалювалися хаотично».
За його словами, Конституція чітко передбачає, що протягом 20 днів депутат має написати заяву про складання своїх депутатських повноважень у разі його призначення на іншу посаду. При цьому, за словами судді КС, не від депутата залежить, коли Верховна Рада розгляне це питання. | Миттєво депутат від Партії регіонів Святослав Піскун знайшов привід для піару. Він заявив, що має намір подавати до суду з метою поновлення на посаді генпрокурора.
За словами Піскуна, така підстава у нього з’явилася після визнання Конституційним Судом закону про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності неконституційним.
Піскун зазначив, що таким чином Указ Президента Віктора Ющенка про його звільнення з посади генпрокурора у травні 2007 року є неконституційним, оскільки причиною його звільнення було саме сумісництво.
"Я задоволений, що таке рішення Конституційний суд ухвалив. Тепер всім зрозуміло, що президент видав неконституційний указ. Зараз у мене є всі підстави подавати у суд, і скоро у нас буде два генеральні прокурори", - сказав він.
На питання, як він збирається вирішувати питання з нинішнім генпрокурором Олександром Медведьком, Піскун відповів:
"Ми вирішимо питання з Медведьком. Ми з ним сядемо, поговоримо, чи у Президента, чи так, хто у нас буде генпрокурором. Але хтось з нас має піти".
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|