Власники “Великої Кишені” продають частину бізнесу, щоб розрахуватися з боргами

Автор/джерело -  © Корреспондент.net



Дата публiкацiї - 8.12.2008 13:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6257

Один з найбільших українських ритейлерів - компанія “Квіза Трейд” (володіє мережею “Велика кишеня”) зайнявся пошуками покупця.

“Велика Кишеня” шукає покупця

Ритейлер готовий продати значний міноритарний пакет через затяжну складну ситуацію, пише “Коммерсант-Украина” у статті “Велика кишеня за інвестиціями в кишеню не полізе”.

"Ми вже обрали двох фінансових консультантів - ІК Dragon Capital і Royal Bank of Scotland, які повинні допомогти нам знайти покупця. Ми готові до продажу значного міноритарного пакету", - розповів газеті фінансовий директор групи компаній “Велика кишеня” Олег П’явка.

“Коммерсант-Украина” пише, що серед потенційних покупців, яким було розіслано пропозицію, - фонди прямих інвестицій та стратегічні інвестори, уточнив директор інвестбанківського підрозділу ІК Dragon Capital Андрій Пивоварський.

"Оскільки ринок кредитів практично закритий, залучати кошти для угод щодо купівлі стало складніше", - пояснює П’явка. При цьому він зазначив, що компанія продає долю для залучення коштів для угод M & A на ринку роздрібної торгівлі.

Акціонери планують виручити від продажу $ 200-250 млн., тобто вся мережа оцінюється у $ 400-450 млн., розповіло джерело газети, близьке до переговорів. Але, за оцінками експертів, зараз компанія коштує у два рази менше.

"Ціни впали в рази. Сьогодні вартість “Квіза Трейд” - $ 180-220 млн.", - говорить незалежний експерт Ерік Найман.

За словами директора ІК Essence Capital Partners Олеся Копеця, зараз компанії оцінюються за показником EBITDA, а не з обороту, як раніше.

"Продаж частки - швидше за все, вимушений крок для компанії. Очевидно, їм необхідно погасити заборгованість або більше немає звідки залучати гроші на розвиток", - вважає Копець.

Компанія "Квіза Трейд", що входить до групи "Ритейл Груп" об'єднує 48 магазинів "Велика кишеня" в Україні і 7 в Молдові. Виручка в 2007 році - близько $556 млн. Основним власником вважається підприємець Роман Лунін.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.