Дата публiкацiї - 30.12.2008 04:00 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6401
Наші далекі предки-гомініди, що належали до роду Homo, почали жити в печерах 2 мільйони років назад, тобто значно раніше, ніж вважалося за результатами попередніх знахідок.
 | Фото Майкла Чазана | Відкриття зробила міжнародна група учених під керівництвом Майкла Чазана (Michael Chazan), директора археологічного центру університету Торонто (Archaeology Centre).
Розкопки в печері Вондерверк (Wonderwerk), ПАР, ведуться з 1940-х років. Печера ця відома слідами перебування людини в різні епохи. Так, тут присутній наскельний живопис, датований 10 тисячами років. Але поступово учені "виходять" на нові і нові горизонти, занурюючись глибше в часі.
І ось тепер археологи дістали декілька невеликих кам'яних інструментів з шару, вік якого був визначений в 2 мільйони років. Для датування, до речі, застосовувалися два незалежні методи.
Геологічні дані вказують, що ці інструменти були саме принесені сюди предками людини розумної, а не потрапили в печеру із зовнішнього світу, скажімо, з потоками води.
Дослідники пояснюють, що найстародавніші відомі інструменти (знайдені в Ефіопії), датуються 2,4 мільйонами років. Таким чином, кам'яні наконечники і шкребки у Вондерверку не є настарішими в світі. Але зате вони є найранішим свідоцтвом переходу людей до життя в печерах.
Найбільш вірогідним кандидатом на господаря цих знарядь учені називають Homo habilis. |