Корупційний глухий кут

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 2.12.2009 17:20 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=8604

Пошесть корупції та клептоманії вразила владу і суспільство. Проте, подолати її цілком реально, реформувавши правоохоронні органи.

«Наше суспільство хворе на корупцію. Згідно соціологічних опитувань, 82% громадян заявляють, що давали хабарі, а 70% стверджують, що робити цього не хочуть, тому що втомилися від поборів», — заявив депутат Верховної Ради від Громадянського руху «Народна самооборона» Володимир Ар’єв.

За словами депутата, в нашій країні величезна кількість людей прокладає собі дорогу в життя за допомогою корупційного механізму, а урядовці при розгляді питань бізнесменів віддають перевагу тим з них, хто прийшов з «подарунком»: «Мені часто дзвонять бізнесмени і говорять, що при первинному оформленні документів на тендер потрібно дати відкат в 4%. Далі йдуть наступні інстанції, де по ланцюжку, від урядовця до урядовця, даються хабарі. До кінця операції цифра відкату доходить до 20% і вище».

Корупція вже просочилася і до парламенту, в який деякі депутати потрапили не внаслідок популярності серед виборців, а заплативши чималі гроші. «Це загальновідомі речі, які приховувати немає сенсу. Особисто я за своє місце в Раді нічого не платив. Але я знаю людей, наприклад, з Партії регіонів, які йшли на це. Багатьом з них довелося викладати великі гроші за попадання в список — від п'яти мільйонів доларів і більше», — сказав «самооборонець».

На думку депутата, в нашій країні прокуратура — це «держава в державі», а прокурори на місцях діють як опричники: хочемо — судимо, хочемо — милуємо. «Привернути прокуратуру за ігнорування законів майже неможливо, оскільки за Конституцією їх повноваження не обмежені. Нам потрібно якнайскоріше вводити в роботу національне бюро розслідувань, яке повинне бути незалежним органом», — вважає Ар’єв.

Новообраному Президенту, щоб перемогти корупцію, необхідно буде зробити декілька кроків: перше — змінити закони, які регулюють повноваження працівників правоохоронних органів, друге — поміняти систему судів, і третє — прийняти адекватні антикоррупційні закони. «Всі зерна для хорошої роботи є, але також потрібен ґрунт, куди можна було б їх «посіяти», — наголошує Ар’єв.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.