Кордони України визнані ООН, наголошує УЄФА, але каже забрати «політичний» напис з футболок збірної

Автор/джерело -  © Богдан Цюпин, Голос Америки Дата публiкацiї - 10.06.2021 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=4524

Європейська футбольна організація УЄФА відхилила частину скарг російської футбольної організації стосовно символів на уніформі гравців національної збірної України на цьогорічному європейському турнірі.

Зображення на нових футболках національної збірної України турбують Росію

Російський футбольний союз після заяв низки політиків у Росії подав цього тижня скаргу до УЄФА на написи «Слава Україні!» і «Героям слава!», які росіяни назвали політичними гаслами.

Речниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова напередодні назвала гасла «націоналістичними».

Президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю російському телебаченню сказав, що зображення на футболках контурів українських кордонів є підтвердженням невизнання Україною заяв Москви про приналежність Кримського півострова Росії.

Український президент Володимир Зеленський напередодні поширив через Instagram своє фото з футболкою в руках із твердженням, що символи на ній «об’єднують українців від Луганська до Ужгорода, від Чернігова до Севастополя. Наша країна – єдина й неподільна. Крим – це Україна 🇺🇦.»

УЄФА у четвер 10 червня оприлюднила рішення, в якому підкреслено, що зображення українських кордонів не може бути проблематичним, бо воно відповідає міжнародно визнаним кордонам України зокрема підтверджених рішеннями ООН.

«УЄФА не вимагає жодних змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає вимогам статті 12 регуляцій УЄФА щодо спорядження», - йдеться у роз’ясненні, яке має «Голос Америки».

 

Особливо бурхливу реакцію спричинив цей напис

Європейська футбольна організація також підтверджує, що напис «Слава Україні!» на зовнішній стороні футболки був затверджений 2018 року і також відповідає регуляціям УЄФА.

«Це окреме гасло може розглядатися як широке і не політичне висловлювання загальнонаціонального значення, а тому може використовуватися на футболці національної збірної», - вирішили в організації.

Але далі УЄФА стверджує, що додатковий напис «Героям слава!» на внутрішній стороні коміра, хоч і був затверджений минулого року, проте у поєднанні з першим він створює політичне гасло.

«Після подальших аналізів це конкретне поєднання двох гасел оцінене як чітко політичне за природою, маючи історичне і войовниче значення. Тому це конкретне гасло має бути видалене з середини футболок для змагальних матчів УЄФА відповідно до 5 статті регуляцій УЄФА щодо спорядження», - закінчується роз’яснення.

 

 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2021.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.