|
Сенатори та конгресмени США від різних партій діляться пропозиціями - як зупинити Росію і допомогти Україні
Автор/джерело - © Голос Америки
|
Дата публiкацiї - 24.01.2022 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=4688
Обмежити можливості російських олігархів і поповнити військові запаси української армії рекомендує Білому дому конгресвумен-демократка Елісса Слоткін від штату Мічиган.
| Конгресвумен від Демократичної партії Елісса Слоткін | “Ми маємо підтримати боротьбу українського народу проти російського війська і дати їм можливість виставити військову ціну, одночасно запевнивши, що ми зможемо поповнити запаси українців у разі конфлікту”, - заявила конгресвумен на своїй Твітер-сторінці.
“Російські олігархи, які підтримують Путіна, не повинні мати можливості їздити за покупками на вихідні в Монако та в Париж, і адміністрація президента США повинна піти далі й дати сигнал нашої готовності виставити ціну, яка вдарить в саме серце, щоб відвернути вторгнення”, - написала у Твітер Елісса Слоткін, яка раніше працювала у Пентагоні та в ЦРУ.
Вона додала: “Я не маю нічого проти російського народу, але якщо їхній лідер збирається вдатись до неспровокованої агресії і вторгнутися на територію сусіда, вони також мають відчути себе у важкому положенні”.
“Я отримала брифінг від Міністерства оборони США щодо ситуації в Україні, і не вдаючись у конфіденційні деталі, я просто скажу: це було тривожно”, - зазначила конгресвумен від Демократичної партії.
Елісса Слоткін наголосила, як важливо для Вашингтона показати силу у стримуванні Росії: “Світ дивиться на реакцію США. Якщо Росія зможе окупувати, без надзвичайних втрат, про що це говорить у довготерміновій перспективі Китаю чи будь-якому іншому агресору, який захоче випробувати темперамент Вашингтона?”
Надати Україні оборонну допомогу
Надати Україні оборонну допомогу закликає сенатор від Республіканської партії Роб Портман, який нещодавно відвідував Київ у складі двопартійної делегації американських законодавців.
“Криза в Україні продовжує наростати. Прийшов час для США та наших союзників об’єднатися в один голос і надати Україні допомогу, якої вона потребує, щоб себе захистити”, - пише у Твітері законодавець від штату Огайо.
Сенатор-республіканець від штату Арканзас Том Коттон також вважає за необхідне надати Україну оборонну допомогу: “Володимир Путін спроможний до вторгнення в Україну у будь-який момент. Ми повинні бути дуже чіткими про наслідки таких дій і продовжувати робити все, щоб Україна мала засоби, необхідні для свого захисту”.
Не зволікати із санкціями
Сенаторка-республіканка Джоні Ернст в неділю в інтерв’ю каналу CNN говорила про необхідність запровадження санкцій вже зараз, коли зростає напруга на українсько-російському кордоні.
“Ми маємо рухатись вперед і запровадити санкції щодо Росії вже зараз. Ми маємо їм показати, що ми серйозно до цього ставимось і в разі вторгнення ми будемо з Україною. Якщо вторгнення відбудеться, життя вже будуть втрачені, цього вже не можна буде повернути. Тому ті санкції мають бути запроваджені зараз”, - зазначила сенаторка від Республіканської партії Джоні Ернст.
Вона також додала про необхідність забезпечити Україну оборонним та летальним озброєнням.
Сенаторка-республіканка Марша Блекборн від штату Теннессі критикує Білий дім за те, що досі не відправили в Україну американського посла.
“Росія і Україна - на порозі війни, і Джо Байден не може навіть вирішити, хто має бути нашим послом у Києві”, - пише сенаторка.
Деякі законодавці - проти втручання у війну в Україні
А от два конгресмени від Республіканської партії Ентоні Сабатіні та Томас Мессі вважають, що США не повинні бути причетними до потенційної війни в Україні.
“Участі США в Україні не повинно бути”, - написав у Твітері конгресмен-республіканець від Флориди Ентоні Сабатіні. Далі він додав: “Зовнішня політика “Америки понад усе” означає “ні” - американському втручанню в Україні”.
“США не повинні втручатися в будь-яку майбутню війну в Україні”, - одноголосно з колегою твітує конгресмен-республіканець від Кентукі Томас Мессі. В іншому твіті він пише: "Надто багато в американському уряді турбуються про український кордон, більше, ніж про кордон США".
“США не повинні втручатися в будь-яку майбутню війну в Україні”, - одноголосно з колегою твітує конгресмен-республіканець від Кентукі Томас Мессі. В іншому твіті він пише: "Надто багато в американському уряді турбуються про український кордон, більше, ніж про кордон США".
Заклик до Німеччини надати Україні військову допомогу
До дискусії на цю тему долучився дипломат, колишній посол США в Росії Майкл Макфол. “
“Поясніть, будь ласка, наскільки етично відмовитись надавати Україні військову допомогу прямо зараз? Чесно кажучи, я не розумію моральної позиції деяких наших союзників і незалежних аналітиків”, - пише у Твітері Майкл Макфол.
"З 1945 року до сьогодні американські солдати базуються в Німеччині, щоб стримувати радянську загрозу. Я не пам’ятаю, щоб німецькі лідери називали це базування "надто провокативним" для Москви. Але я не експерт в німецькій історії. Можливо, я помиляюсь", - додав дипломат.
За даними США, наразі на українсько-російському кордоні перебуває 127 тисяч російських військ.
|
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|