Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Корумповані уряди - під санкції. Сенатори США рекомендують ухвалити законопроекти для боротьби з корупцією за кордоном

Політика 2667 переглядів

Опубліковано - 25.06.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Корумповані уряди - під санкції. Сенатори США рекомендують ухвалити законопроекти для боротьби з корупцією за кордоном
Американські сенатори пропонують активніше боротись з корупцією за кордоном. Комітет Сенату з міжнародних відносин ухвалив два законопроекти, які націлені на корумповані уряди - тепер їх направлять на розгляд Сенату.

Перший законопроект - “Про боротьбу з глобальною корупцією” - вимагає від Державного департаменту класифікувати корумповані країни у спеціальній трирівневій системі. Урядам тих держав, які опиняться в самому низу, загрожуватимуть серйозні санкції.

Ініціатива націлена проти урядів, які не виконують міжнародних антикорупційних зобов’язань. А такі зобов’язання є практично в усіх країнах, кажуть в Гельсінській комісії Конгресу. Радник комісії Пол Массаро пояснює, як працюватиме трирівнева система.

“Влада країн з найнижчого рівня, які за оцінкою не відповідають вимогам і не прикладають жодних зусиль в боротьбі з корупцією, або як у багатьох випадках у найгірших клептократіях - використовують антикорупційні закони для атак на дисидентів та політичних опонентів, влада цих країн буде розглянута для включення у список Магнітського”, - каже експерт.

Водночас країнам, які віднесуть до другого рівня, призначатимуть осіб у посольствах США, які відповідатимуть за підтримку антикорупційних зусиль.

Комітет Сенату також рекомендував оновити дію закону Магнітського, термін якого має закінчитись у 2022 році. Якщо коротко, то за цим законом США можуть скасовувати візи та заморожувати активи осіб, які причетні до корупції та порушень прав людини. Пол Массаро каже, що крім тиску, важливо переконатись, що західні країни не є співучасниками корупційних дій.

“На жаль, якщо ці особи не є під санкціями, вони виводять брудні гроші з своїх країн на Захід, - каже радник Гельсінської комісії, - І по суті, Захід їм у цьому допомагає - через юристів, бухгалтерів, аудиторів, консультантів, фахівців з нерухомості. Вони допомагають їм відмивати ці гроші. Але якщо на цих осіб накладуть санкції, це стане неможливо”.

До законопроекту про боротьбу з глобальною корупцією додали ще одне важливе положення. Тепер серед факторів, на які звертатимуть увагу протягом формування списку корумпованих країн, буде експорт корупції. Пол Массаро пояснює, що це може ще більше вдарити по Росії. Все - через будівництво "Північного потоку-2".

“Справа не лише в тому, що країни стають клептократіями, і корупція проникає у їхню владу”, - каже Пол Массаро, - Наступним рівнем у цих країнах є експорт корупції і трансформація інших. Це - експорт корумпованої політики. І безсумнівно, одним з найвідоміших прикладів цього є "Північний потік-2”.

Та на думку сенатора-демократа Еда Маркі, Сполучені Штати теж певною мірою причетні до підтримки російського енергетичного сектору, і це потрібно зупинити.

“США імпортують з Росії 650 тисяч барелів нафти в день. По 70 доларів за барель. Це десятки мільярдів доларів протягом року”, -сказав сенатор протягом слухань, наводячи дані за січень 2021 року. “Складно проповідувати стриманість з-за барного стільця. Якщо ми говоримо Німеччині, що їй не слід імпортувати природній газ з Росії, то нам теж не слід імпортувати нафту з Росії. Корумповані особи в Росії є частиною цієї паливної олігархії - ми знаємо, що це головне джерело фінансування уряду. Що ж, ми надаємо Росії мільярди доларів щороку”.

На це відповів сенатор-республіканець Тед Круз. Він вважає, що проблему можна вирішити через активніший розвиток власної енергетики.

“Оскільки ми виробляємо менше, це виливається в те, що ми надсилаємо мільярди доларів нашим ворогам. Найпростішим шляхом забрати гроші з кишені Путіна буде виробництво нашої власної енергії замість імпорту її з Росії”, - сказав Тед Круз.

Раніше цього місяця в Конгресі створили групу протидії закордонній корупції та клептократії, до якої увійшли представники обох партій. І вже найближчим часом там планують розглянути ще більше законопроектів для боротьби із корумпованими урядами.

Серед них - двопартійний законопроект “Справедливості для жертв клептократій”. Він пропонує Міністерству юстиції США оприлюднити суми грошей, які були вкрадені в громадян клептократичних режимів та відновлені правоохоронними органами США.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.