Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


СБУ розповіла, як спецслужби Білорусі вербують українців для шпигунства на свою користь

Національна безпека 4241 перегляд

Опубліковано - 16.10.2020 | Всі публікації | Версія для друку

СБУ розповіла, як спецслужби Білорусі вербують українців для шпигунства на свою користь
Служба безпеки України заявляє, що розкрила факти, коли спецслужби Білорусі намагалися “розкрутити” українських правих радикалів, щоб дискредитувати Україну на міжнародній арені.

Суд у Волинській області розглянув чергову справу про вербування українця спецслужбами Білорусі для отримання інформації про організацію охорони кордону в Ратнівському районі, що межує з Білоруссю.

У матеріалах кримінальної справи зазначається, що у лютому-березні 2019 року представник КГБ у Бресті завербував вихідця із села Самарське Ратнівського району Волинської області, який в цей час після розлучення з дружиною перебував у Бресті.

Слідчі мають ім’я білоруського співробітника КГБ, але він не розголошується в інтересах слідства. У матеріалах справи зазначається, що українець нібито письмово підтвердив свою згоду на співпрацю з білоруськими спецслужбами, але після повернення в Україну він добровільно повідомив Службу безпеки України про факт вербування та невиконання отриманого завдання. На цій підставі суд звільнив українця від кримінальної відповідальності.

Що говорить СБУ про роботу спецслужб Білорусі

Як повідомили "Свободі" в прес-центрі Служби безпеки України, спецслужби Білорусі не припинять вербування в 2020 році.

«Ця діяльність зосереджена на українсько-білоруському кордоні та проводиться серед контрабандистів та людей, які зазнали компрометуючої ситуації в Білорусі. Такі ситуації часто штучно створюються білоруськими правоохоронцями », - заявив речник прес-центру СБУ.

Крім того, за словами співрозмовника "Свободи", спецслужби Білорусі завжди вивчають громадян України, які відвідують Білорусь у складі офіційних делегацій, для ділових контактів або для відвідування родичів, з метою подальшого їх вербування.

«Поширеною практикою серед білоруських правоохоронців є захоплення та перетягування на територію Білорусі громадян України, які перебувають на нейтральній території між нашими державами. Надалі такі ситуації використовуються для допиту та в деяких випадках вербування українців », - пояснив представник прес-центру СБУ.

"З травня в Україні було виявлено низку фактів підбурювання агентами українських спецслужб українського правого середовища до дій, які можуть бути використані білоруською стороною для дискредитації України на міжнародній арені", - додали в Службі безпеки України.

Хто ще був завербований?

З 2016 року стало відомо щонайменше сім заяв про вербування українців білоруськими спецслужбами та ще кілька - російськими та польськими спецслужбами. В одному випадку громадянин України, завербований у Білорусі, навіть згадав ім’я свого білоруського куратора.

Після перших подібних історій прес-центр Служби безпеки України повідомив "Свободі", що такі факти фіксуються "майже систематично". Однак офіційно про них ніколи не повідомляється - про всіх їх стало відомо після публікації судових рішень про закриття кримінальних справ проти українців, які добровільно повідомили СБУ про їх вербування.

У січні 2020 року стало відомо, що в Україні вперше порушено кримінальну справу проти співробітника відділу розшуку Пінського прикордонного загону Державного прикордонного комітету Білорусі, який нібито завербував українських громадян.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Національна безпека»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.