Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За календарем наших предків сьогодні почався 7514 рік

Календар 24068 переглядів

Опубліковано - 1.03.2006 19:44 | Всі новини | Версія для друку

За календарем наших предків сьогодні почався 7514 рік
За календарем наших предків сьогодні почався 7514 рік
Сьогодні Новий рік! А точніше Новоліття, яке відзначали наші предки, а дехто відзначає і тепер.

Українські язичники – рідновіри – продовжують жити згідно з Колом Сварожим. Свято Колодія, яке відзначалося напередодні Новоліття, вказувало на те, що «Коло діє», тобто наближається до весни, коли Сонце перемагає темряву і вже наближається весняне рівнодення.

За традиційним народним календарем сьогодні настав 7514 рік від Трипілля. За хліборобськими традиціями Новоліття відзначали навесні, коли починало відроджуватися життя і прокидатися природа. Колись наші предки виносили на Новий Рік на вулицю плуга. Усі члени родини впрягалися в нього, і господар орав першу борозну по снігу.

На Новоліття готували так звану щедру вечерю. На стіл ставили різноманітні борошняні і м’ясні страви, наприклад, узвар, вареники, голубці. Пекли святкові коржі та книші. Після щедрої вечері співалися щедрівки.

Новоліття наші предки завжди відзначали на початку березня, і тоді, коли по всій Римській імперії був введений юліанський календар, і тоді, коли в 325 році постановою Нікейського собору він став обов’язковим в усіх християнських країнах, і навіть після введення в 1582 році вже нового – Григоріанського календарю.

Народна традиція довгий час не переривалася завдяки обрядовій складовій. В народі вірили, що весна приходить тому, що її кличуть. Це робили молоді люди, видряпуючись на найвищу гору чи гілку і голосно-голосно кликали: "Весна, весна, весняночка, де твоя дочка паняночка…" Дуже вірогідно, що вже після настання Новоліття, а не після Великодня, як вважається, дівчата починали співали Веснянки, бо їхнім головним мотивом було закликання весни і пробудження природи.

Вийди, вийди, Іванку,
Заспівай нам веснянку!
Зимували, не співали -
Весни дожидали!


Веснянки включали стародавні обрядодії та їхню символіку. Наприклад, у веснянках найголовнішим образом-фігурою було коло (колесо), яке символізувало святе і життєдайне Сонце. Виконуючи веснянку "Жучок", дівчата стають парами, взявшись за руки. Утворюється своєрідний міст-дорога, на який висаджують маленького хлопчика. Задні пари перебігають наперед, а хлопчик також рухається вперед по руках. Образ хлопчика символізує прихід весни, сонця, тепла.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.