- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Вам цікаво дізнатися, до якого соціотіпу ви відноситеся? Із запропонованих двох блоків ознак, виберіть той, перераховані ознаки в якому більше відповідає Вашому характеру.
Кілька рекомендацій перед початком тесту:
Бажано відповідати на тестові питання, по можливості швидко, не замислюючись і не роздумуючи про те, що краще - що гірше, що важливо, а що - ні. Підтасовування даних тут украй небезпечне! Краще взагалі не визначати тип, чим визначати його неправильно.
Не рекомендується тестувати дітей, оскільки вони зазвичай відповідають усе, що їм спаде до голови, і правильного результату найімовірніше не буде. (Дітей краще визначати за візуальними ознаками).
Не бажано надмірно захоплюватися тестуванням для перевірки свого найближчого оточення - краще уважно прочитати описи типів і на підставі прочитаного спостерігати за тими, хто вам цікавий.
Не слід ідеалізувати всіх представників свого типу, а так само, як і свого дуала. Не слід поспішати з проявом симпатій, із освідчення в коханні і дружбі, - адже ми ще тільки починаємо свої пошуки і наше завдання - обрати найкращого з тих, хто нам відповідає. Установка «Аби хто - лише б дуал» - дуже небезпечна і може спричинити за собою багато розчарувань і неприємностей.
Не варто обмежувати коло інтересів лише вивченням свого типу і типу свого дуала. Соціоніка - наука хитра, вона нікому не дозволяє вивчати себе поверхнево. Той, хто хоче дуже швидко і без особливих зусиль скористатися її плодами, заподіє собі більше шкоди, чим користі. Крім того, опис типів - це ще не вся соціоніка...
Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема.
Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час.
Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.” Олександр Довженко