Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці проти надання російській мові державного статусу

Громадська думка 9536 переглядів

Опубліковано - 18.10.2006 16:50 | Всі новини | Версія для друку

Українці проти надання російській мові державного статусу
Українці проти надання російській мові державного статусу
Більшість населення України не підтримує ідею надання російській мові статус другої державної мови.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Всеукраїнською соціологічною службою України з 15 вересня по 3 жовтня у всіх регіонах країни, які були представлені в середу.

Під час опитування було опитано 2,5 тис. респондентів, проте, для аналізу використовувалися 2465 анкет, можлива погрішність складає 2%.

Згідно з опитуванням, за надання російській мові статусу другої державної мови виступає 23,9% опитаних; ще 43% вважають, що все повинно залишатися, як є; 25,8% виступають за надання російській мові статусу офіційної мови в російськомовних районах; утрудняються відповісти 5,8%, дотримуються якоїсь іншої думки - 0,9%.

При цьому серед представників населення України російської національності виступають за надання російській мові статусу другої державної 41,5%, ще 16,5% вважають, що все повинно залишатися, як є; серед представників української національності - відповідно 21,7% і 50,3%.

“Якщо проводити сьогодні референдум щодо другої державної мови, то можна спокійно прогнозувати, що переважна більшість населення проголосувала б за те, що в нас повинна бути одна державна мова”, - прокоментував дане соцопитування генеральний директор Всеукраїнської соціологічної служби Микола Михальченко.

За його словами, проблема російської мови в Україні є однією з тих проблем, які “штучно підігріваються” окремими політичними силами під час виборчої компанії.

Згідно з опитуванням, 61,2% респондентів вважають своєю рідною мовою українську, 38,3% - російську, 1,7% - іншу мову. В той же час, українською мовою вдома спілкуються 51,1% респондентів, на роботі - 45,6%; російською мовою вдома спілкуються 50%; на роботі - 48,4%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.