Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Не читайте радянських газет!» - експерти про засилля негативу в українських ЗМІ

Медіа 23777 переглядів

Опубліковано - 29.03.2012 19:10 | Всі новини | Версія для друку

Герой відомого твору М.Булгакова «Собаче серце» - професор Преображенський радив «не читати радянських газет»
Герой відомого твору М.Булгакова «Собаче серце» - професор Преображенський радив «не читати радянських газет»
Міжнародні експерти стурбовані тенденцією зростання негативних новин в інформаційному просторі України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це експерти заявили на прес-конференції у Києві.

Експерт Програми розвитку ООН (ПРООН) Лариса Кобилянська наголосила, що ЗМІ відповідальні за те, яку інформацію суспільство отримує. «Фактично ЗМІ привносять цю інформацію в певній подачі, і від того, якою буде ця подача, залежатиме те, якою буде реакція суспільства», - сказала експерт.

«Вчора, готуючись до прес-конференції, я передивилася новинні репортажі всіх абсолютно каналів, я жахнулася, мій особистий неофіційний і неформальний моніторинг змусив мене по-людськи злякатися країни, в якій живу я, моя родина, і подумати про її майбутнє з іншої точки зору»,- додала вона.

За словами Л.Кобилянської, якщо головні події дня з життя країни починаються з жахливих фактів катастроф, трагедій і насильства і закінчуються цим, то така подача новин формує в суспільстві «страх перед вулицею, страх перед спільнотою, страх взагалі жити».

При цьому експерт зазначила, що це не означає, що треба ці факти приховувати, але, на її думку, на кожен цей факт треба шукати відповідь. «Для журналістів, мені здається, надзвичайно важливо формувати сьогодні таку громадську думку, яка б формувала активну позицію у громадян щодо впевненості в тому, що ці негативи можна здолати і що суспільство буде сильним своєю єдністю, і держава буде спроможна дати адекватну відповідь», - сказала експерт.
Експерт Програми розвитку ООН (ПРООН) Лариса Кобилянська
Експерт Програми розвитку ООН (ПРООН) Лариса Кобилянська
Говорячи про резонансні випадки насильства в Україні за останній час, Л.Кобилянська зазначила, що суспільство нарешті побачило цю проблему. «Для України проблема насильства, особливо у зв`язку з подіями останніх днів, є тією проблемою, яку нарешті суспільство побачило», - сказала вона.

«Я розумію, що ці слова виглядають досить цинічно, адже існуючу проблему не побачити не можна, але вона залишалася прихованою і не була тією проблемою, яка б обговорювалася суспільством», - додала Л.Кобилянська.

За словами експерта, це передусім пов`язано з наслідками «радянської свідомості, ментальністю», «зваженістю на громадську думку, розчаруванням, що це буде помічено».

«Але зараз події, які пов`язані з фактами відвертого ґвалтування, насильства і можна сказати не просто жорстокого, а нелюдського і варварського поводження з дівчатами і жінками, збурили суспільство абсолютно різних прошарків, різних національностей. Це говорить про те, що наразі проблема є тією, яка хвилює суспільство», - констатувала Л.Кобилянська.

На її переконання, на сьогодні проблема полягає в тому, щоб це збурення відповідним чином було конвертоване у відповідні дії громадянського суспільства, дії держави і тих організацій, які декларують свою участь у розв`язанні цих проблем.

«Мені дуже шкода, що мав відбутися настільки кровожерливий випадок, який змусив суспільство здригнутися і переосмислити своє ставлення до проблеми. Але, можливо, якби цієї жорстокої події не відбулося, суспільство ще довго ставилося б до цієї проблеми як такої, яка існує, але не торкається мене особисто», - додала Л.Кобилянська.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Медіа»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.