Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Щастя в сім’ї залежить від мудрості жінок, нарешті з’ясували вчені

Він і Вона 25355 переглядів

Опубліковано - 8.11.2013 23:41 | Всі новини | Версія для друку

Щастя в сім’ї залежить від мудрості жінок, нарешті з’ясували вчені
Щастя в сім’ї залежить від мудрості жінок, нарешті з’ясували вчені
Шлюб може бути полем бою. Але нове дослідження показало, що коли мова йде про збереження миру в сім’ї, більш важливо, щоб після палких суперечок заспокоїлися дружини, а ніж їхні чоловіки.

В результаті тривалого дослідження, яке тривало з 1989 року, науковці з Університету Берклі, Каліфорнія, з’ясували, що в той час, як обоє з подружжя в рівній мірі в змозі охолонути під час конфліктів, емоційна регуляція чоловіків не впливає або майже не впливає на довгострокову задоволеність шлюбом, повідомляє прес-центр Університету Берклі.

"Коли справа доходить до управління негативними емоціями під час конфліктів, поведінка дружини - набагато важливіша", - повідомила провідний автор дослідження психолог Ліана Блох (Lian Bloch).

Вона та її колеги-дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі і Північно-Західного університету аналізували відеозаписи взаємодії понад 80 пар, зосередивши увагу на тому, як вони справлялися з розбіжностями, що виникають. Щоразу вони виявляли, що шлюби, в яких дружини швидко заспокоювалися під час суперечок, в кінцевому підсумку були більш щасливі, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

"Емоції, - такі як гнів і презирство, можуть бути надто небезпечним для сімейних пар. Але наше дослідження показує, що якщо подружжя, особливо дружини, можуть заспокоїти себе, то їхні шлюби можуть продовжуватися і процвітати", - сказала Блох.

Хоча, зазвичай вважається, що жінки відіграють роль миротворця у стосунках, це дослідження є одним з перших, яке довело цю модель упродовж тривалого періоду часу, стверджують дослідники. Найефективнішим способом вирішення конфліктів у сім’ї дослідники назвали "конструктивне спілкування", що здатне вирішити суперечку.

"Коли дружини обговорюють проблеми і пропонують рішення, це допомагає парам вирішувати конфлікти", - сказав психолог Каліфорнійського університету в Берклі, професор Роберт Левінсон (Robert Levenson), старший автор дослідження. "Як не дивно, це правило може не працювати так добре для чоловіків, які часто критикують дружин з метою скорішого вирішення проблем", - зауважив він

Чому ж жінки, роль яких у шлюбі, як виявилося, настільки значна, не завжди здатні вчасно заспокоїтися? Відповідь на це питання давно шукає Роберт Левенсон.

Починаючи з 1989 року професор разом з колегами досліджував стосунки між подружжям в 156 парах. Кожні п’ять років вони приходили в університетську лабораторію і спілкувалися одне з одним, - аби вчені могли оцінити їхню задоволеність шлюбом, аналізуючи теми розмов, вирази облич, тон голосів і рух тіл.

125 учасників погодилися надати для дослідження зразки своїх ДНК, щоб Левенсон з колегами могли зіставити їх генотипи з задоволеністю шлюбом і даними лабораторних спостережень. Виявилося, що володарі двох коротких алелів гена 5-HTTLPR більш емоційні, ніж ті, у кого є одна або дві довгі форми. Їхня задоволеність шлюбом «зашкалювала» від позитивних емоцій, в той час як негативні викликали почуття суму.

Доцент Північно-Західного університету та співавтор дослідження Клаудія Хаас (Claudia Haase) намагається пов’язати характер спілкування при розбіжностях між подружжям з віком: "Люди середнього віку і літні пари виросли в світі, в якому жінки і чоловіки розглядалися по-різному. Буде цікаво подивитися, яким чином гендерна динаміка відбивається в молодих парах".

Раніше дослідники відзначили, що пари, які кажуть «ми» мають більше шансів на вирішення конфліктів
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Він і Вона»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.