Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені з’ясували, чому люди продовжують вірити в надприродне

У світі науки 18388 переглядів

Опубліковано - 11.11.2015 04:24 | Всі новини | Версія для друку

Вчені з’ясували, чому люди продовжують вірити в надприродне
Вчені з’ясували, чому люди продовжують вірити в надприродне
Американські психологи визначили, чому люди вірять у надприродні сили природи. Вся справа в тому, що мозок розпізнає ірраціональні думки за допомогою однієї ділянки, а виправляє їх - абсолютно іншою групою нервових клітин.

"Навіть тоді, коли всі умови є ідеальними для того, щоб людина могла помітити помилку в своїх міркуваннях, і коли у людини є вся мотивація і можливості поводитися раціонально, магічна інтуїція все одно перемагає", - розповів Джейн Райзен з університету Чикаго, - повідомляє РІА "Новості".

"Навіть тоді, коли всі умови є ідеальними для того, щоб людина могла помітити помилку в своїх міркуваннях, і коли у людини є вся мотивація і можливості поводитися раціонально, магічна інтуїція все одно перемагає", - розповідає Джейн Райзен (Jane Risen) з університету Чикаго (США).

Як пояснює Райзен, вона почала вивчати цю проблему після того, як зацікавилася поведінкою спортивних фанатів. Багато з них є цілком раціональними і навіть невіруючими людьми, однак коли справа стосується матчів їхньої улюбленої команди, майже у кожного фаната є свій набір ритуалів і прикмет, яким вони приписують надприродні сили.

Райзен спробувала розкрити походження цих забобонів, абсурдність яких люди повністю усвідомлюють, і, тим не менше, продовжують в них вірити, спостерігаючи за поведінкою кількох таких людей і намагаючись описати роботу їхньої психіки за допомогою математичної моделі.

Як пояснює психолог, людина вміє мислити, образно висловлюючись, двома способами - "швидко" і "повільно". Під першим поняттям вчені припускають інтуїтивне мислення, що дозволяє нам швидко і просто виходити з життєвих ситуацій і приймати одномоментні рішення, а під другим - більш енерговитратний спосіб мислення, який в основному працює, коректуючи помилки першого.

Як вважає Райзен, сам факт того, що забобони продовжують тяжіти над розумом людини навіть у тому випадку, якщо вона розуміє їх помилковість, говорить про те, що за роботу "повільного" мислення відповідає не один, а два регіони мозку.

Перший з них відповідає за розпізнавання помилок, а другий - за їхнє виправлення. На зв’язок між ними можуть впливати ті частини мозку, які відповідають за роботу почуття інтуїції, заважаючи обміну інформації між ними.

Це, як вважає Райзен, і пояснює те, чому багато спортивних фанатів поводяться вкрай забобонно, а менеджери у великих компаніях часто приймають ірраціональні рішення.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.