Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


КВУ не побачив системних правопорушень у другому турі виборів місцевого самоврядування

Самоврядування 16782 перегляди

Опубліковано - 16.11.2015 13:43 | Всі новини | Версія для друку

КВУ не побачив системних правопорушень у другому турі виборів місцевого самоврядування
КВУ не побачив системних правопорушень у другому турі виборів місцевого самоврядування
Другий тур місцевих виборів в Україні відповідав міжнародним стандартам чесних і демократичних виборів, а випадки порушень законодавства здебільшого не носили масштабного характеру і суттєво не вплинули на результати голосування.

Про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«Головний висновок КВУ – (в ході) ведення виборчої кампанії в другому турі і в день виборів ми зафіксували значне зменшення кількості фактів порушень чинного законодавства, значне зменшення фактів чорного піару і маніпулятивних технологій на відміну від першого туру виборів», - зазначив він.

За словами Кошеля, «здебільшого ми отримали досить якісну виборчу кампанію», хоча було декілька проблем, зокрема, викриття Міністерством внутрішніх справ України «піраміди підкупу у місті Дніпропетровськ, і за оцінкою МВС, у піраміду підкупу було залучено близько 10 тисяч виборців». Він додав, що «це найбільш масштабна схема підкупу, яка була оприлюднена», тому КВУ закликає МВС «максимально публічно розслідувати цю справу для того, щоб вона стала запобіжником для неповторення подібної ситуації в майбутньому».

Кошель наголосив, що вплив на результати волевиявлення могла мати ситуація в місті Чернігів. Він нагадав, що за ініціативи чинного Чернігівського міського голови і згідно з рішенням міської ради було надано так звану передвиборну доплату в сумі по 500 грн для малозабезпечених категорій громадян. «За нашою оцінкою, всього близько 25 тисяч виборців Чернігова отримали подібні передвиборні доплати», - додав він. За його словами, відповідно до чинного законодавства, неможливо довести, що це є фактом підкупу, тому що місцева рада діяла в межах свої повноважень, але оскільки виплата збіглася із наближенням виборів, то «ми даємо свою оцінку про те, що це була найбільш масштабна напівлегальна схема підкупу, яка застосовувалися на українських виборах».

Кошель повідомив, що КВУ зафіксував 245 порушень чинного законодавства. Зокрема, з них 40% - це порушення правил ведення агітації, 30% - порушення процедурні в роботі ДВК, 20% - порушення з боку виборців, зокрема, фотографування бюлетенів, спроби їх винесення, голосування без пред’явлення документа, а 10% - порушення, пов’язані з можливим підкупом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.