Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Всесвіті запахло малиною

Невідоме 10090 переглядів

Опубліковано - 21.04.2009 20:27 | Всі новини | Версія для друку

У Всесвіті запахло малиною
У Всесвіті запахло малиною
Під час дослідження хмари пилу в центрі Чумацького шляху, вчені з’ясували, що вона має мати малиновий смак.

Фахівці з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка в Бонні займалися пошуком наявності в туманності амінокислоти, повідомляє Guardian.

Її вони виявити не змогли, однак знайшли етилові компоненти, які хімічно відповідають за аромат малини. Астрономи використовували телескоп IRAM в Іспанії для аналізу електромагнітного випромінювання в гарячому і щільному регіоні Стрілець B2, що оточує новонароджену зірку.

При обробці даних група дослідників виявила в цій хмарі етилову сполуку, а також наявність смертельно небезпечної речовини пропилу ціаніду. Як зазначили експерти, ці дві молекули є наразі найбільшими з виявлених у далекому космосі.

"Знайдена сполука дійсно дає малиновий смак, але є безліч інших молекул, які необхідні, щоб зробити космос малиновим", - пояснив астроном Арно Беллош.

Результати даного дослідження представили на європейському Тижні астрономії і космічних наук в Університеті Хертфордшіра в Британії.

Зазначимо, минулого тижня вчені з Гавайського університету за допомогою даних з трьох телескопів змогли вперше зафіксувати і в деталях вивчити процес зіткнення відразу чотирьох скупчень галактик - найбільших об'єктів у Всесвіті, які пов'язані гравітацією і можуть рухатися, як єдине ціле.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.