Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці генетично люблять солодощі і найкраще розрізняють смак

Невідоме 10244 перегляди

Опубліковано - 3.08.2009 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Європейці генетично люблять солодощі і найкраще розрізняють смак
Європейці генетично люблять солодощі і найкраще розрізняють смак
Спеціалісти у процесі дослідження з’ясували, що європейці мають підвищену чутливість до солодкого порівняно із мешканцями інших частин світу.

Про це повідомляє портал ScienceNOW із посиланням на статтю вчених у журналі Current Biology.

Дослідження складалося із двох частин. У процесі першої частини 144 добровольцям різної національності пропонували оцінити солодкість цукрових розчинів. Вміст сахарози варіював від 0 до 4%. Виявилося, що найбільша чутливість до солодкого залежить від наявності у геномі випробуваних двох певних варіантів гена Tas1r3. Цей ген кодує смаковий рецептор, що відповідає за сприйняття солодкого смаку.

Аналіз генетичних баз даних, що містять інформацію про 1050 людей з різних країн, засвідчив, що європейці в основному є власниками обидвох варіантів Tas1r3. У жителів Азії та Близького Сходу генів солодощів є набагато менше. Найрідше варіанти Tas1r3 траплялися в африканців.

Автори дослідження припускають, що підвищена чутливість до солодкого була необхідна древнім європейцям для виживання. Продукти, що містять цукор, відрізняються високою калорійністю, що дуже важливо для мешканців холодних регіонів. Таким чином, здатність визначати правильну їжу дозволяє поліпшувати якість раціону, зазначають експерти.

При цьому велика частина цукоромісних рослин ростуть у тропіках і далі на Південь, тому мешканцям цих широт не обов'язково мати підвищену чутливість до солодкого, підсумували вчені.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.