Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Скандалом завершилася новорічна прем'єра дитячої опери за мотивами казки Пушкіна

Мистецький погляд Регіон: Дніпропетровська область 12693 перегляди

Опубліковано - 4.01.2007 12:58 | Всі новини | Версія для друку

Скандалом завершилася новорічна прем'єра дитячої опери за мотивами казки Пушкіна
Скандалом завершилася новорічна прем'єра дитячої опери за мотивами казки Пушкіна
Скандалом завершилася новорічна прем`єра дитячої опери в Дніпропетровську. У постановці місцевого Академічного театру опери та балету “Ай, да Балда!” Шостаковича, відмовилися грати провідні актори, заявивши, що деякі тексти в ній ображають релігійні почуття.

У директора театру своя позиція щодо акторів: не подобається - звільйняйтеся.

Перші претензії до режисера вистави „Ай, да Балда!” (за мотивами віршованої казки О.С.Пушкіна "Казка про Попа та робітника його Балду" - прим. "Аратти") висунули самі працівники театру опери та балету. Десять провідних акторів відмовилися брати участь у виставі. Кажуть, вона зачіпає їхні релігійні почуття. Тому висміювати християнські цінності, навіть в акторському образі - богохульство.

Ігор Тишков, соліст театру опери та балету:
Були такі слова: "Як не боюся ні бога, ні чорта, ні попа. Церква близько, а дійти слизько..." Ми за це обурилися.

Світлана Сошнєва, провідний майстер сцени:
"Директор сказав: не хочете працювати – звільняйтеся. Це була заявка однозначна. Ми, звичайно, обурилися, пішли до митрополита нашого, Іренея, узяти хоч би благословення на цю казку. Він сказав категоричне ні."

Натомість керівництво Дніпропетровського театру опери та балету, звинувачення на рахунок вистави називає перебільшеними. Кажуть, представники духовенства не бачили постановки. За словами режисера нової вистави, вона не хотіла своєю роботою образити віруючих, а просто намагалася зробити добру виставу для дітей.

Ірина Красиліна, режисер:
"Я не думаю, що тут присутнє богохульство, або щось подібне. Це гра. Ми хотіли, щоб дорослі впали у дитинство, а діти стали трішки дорослішими."

Зауважень представників релігійних громад у театрі частково дослухалися. Із вистави вилучили деякі сцени. А щоби не загострювати конфлікт, на Різдво показувати історію про Балду не будуть.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.