Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Погоду в Південній Америці регулюють... гриби

У світі науки 6325 переглядів

Опубліковано - 10.09.2012 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Тропічні ліси Амазонії здатні самостійно провокувати дощ.

Такий висновок зробили вчені з Інституту хімії Макса Планка, які проводили дослідження в Бразилії.

Давно відомо, що дощові краплі утворюються в повітрі з водяної пари при певній температурі. Молекули води формують краплю, накопичуючись навколо мікроскопічних часток мінерального пилу, сажі, морської солі, бактерій або діоксиду сірки, який з’являється в атмосфері після виверження вулканів.

У повітрі над джунглями Амазонки постійно витає велика кількість органічних частинок, що разом з високою вологістю призводить до частих опадів у регіоні. Однак досі залишалося загадкою, звідки вони з’являються.

Міжнародна команда дослідників провела детальний аналіз твердих частинокин, виявлених у повітрі над амазонським лісом у сезон дощів. Вченим вдалося встановити, що більшість з них містять солі з високим вмістом калію.

"Спочатку ми орієнтувалися на вміст вуглецю, кисню та азоту. Але потім, до свого здивування, виявили велику кількість калію. Він містився у всіх типах виявлених часток, і його частка сягає 20%", - говорить учасник досліджень Крістофер Пелькер з Інституту хімії Макса Планка.

Учені дійшли висновку, що солі калію утворює рослинність лісу. Наприклад, гриби разом зі спорами викидають дрібні частинки, що містять вуглець, калій і хлор. У правильності цієї версії їх переконала наявність у пробах повітря великої кількості спор.

"Нові дослідження показують, що зв’язок між біогенними викидами органічних сполук і властивостями хмар в екосистемі тропічного лісу набагато тісніший, ніж передбачалося раніше", - говорить фахівець з вивчення атмосфери Маркку Кулмала з університету Хельсінкі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.