Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


КМДА пропонує заборонити забудову історичного центру Києва

Самоврядування Регіон: м.Київ 8234 перегляди

Опубліковано - 28.11.2012 10:30 | Всі новини | Версія для друку

КМДА пропонує заборонити забудову історичного центру Києва
КМДА пропонує заборонити забудову історичного центру Києва
У Київській міській держадміністрації розроблено проект рішення про повну заборону нового будівництва в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської лаври, а також на дніпровських схилах.

Він буде поширюватися на зведення нових будівель, а також на реконструкцію з розширенням і надбудовою вже існуючих будівель, але не стосуватиметься проведення робіт з реставрації пам’яток культурної спадщини та будівництва об’єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, наприклад інженерних мереж, пише газета "Коммерсант-Украина".

Охоронна зона простягнеться від Пішохідного мосту по Набережному шосе до бульвару Дружби Народів, пройде вулицями Старонаводницькою, Лейпцігською, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, охопить Європейську площу і майдан Незалежності.

Потім її кордони пройдуть вулицями Хрещатик і Прорізною. У зону також увійдуть вулиці Ярославів Вал, Велика і Мала Житомирська, Львівська площа, територія біля Національного музею історії України та Володимирська гірка.

Заборона діятиме до затвердження плану зонування центру Києва, робота над яким тільки почалася.

У пояснювальній записці до документа сказано, що розробка проекту обумовлена ​​численними зверненнями киян, а також рішеннями ЮНЕСКО.

Втім, експерти вважають проект запізнілим і популістським, бо у ньому відсутня норма про скасування минулих землевідведень для будівництва.

За даними юриста Марини Соловйової, яка домоглася в судах зупинки будівництва багатоповерхового житлового комплексу в буферній зоні Софії Київської, протягом останніх 10 років було видано 50 землевідведень в буферній зоні Софії Київської.

Нагадаємо, на останній 36-й сесії організація ЮНЕСКОзакликала Україну ввести мораторій на будівництво у буферних зонах, в іншому випадку в 2013 році Софія Київська і Києво-Печерська лавра можуть бути виключені зі списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.