Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розрив з коханою людиною здатний підірвати здоров’я

Він і Вона 18397 переглядів

Опубліковано - 28.06.2013 03:22 | Всі новини | Версія для друку

Розрив з коханою людиною здатний підірвати здоров’я
Розрив з коханою людиною здатний підірвати здоров’я
Наприклад, розлучення викликає хронічний стрес, так як це не швидкий процес. За час розглядів організм буде постійно виробляти стресовий гормон кортизол. А він підвищує тиск і частоту серцебиття.

Нерідко подібні проблеми викликають безсоння (за цим ховається, зокрема, кортизол). Брак сну сильно зношує організм. Потім, знижується імунітет або ж виникають передумови для виникнення аутоімунних захворювань (організм починає працювати проти себе самого), пише The Times of India.

На імунітет впливає і депресія, яка нерідко супроводжує людей, що розлучаються, - соціальна ізоляція і почуття самотності позначаються на здоров’ї. В принципі, можливий розвиток повноцінної клінічної депресії, показало дослідження Гарвардського університету. А хронічний стрес підвищує рівень тривожності.

Людина, що зіштовхнулася з розлученням, може опинитися в ситуації гострої особистісної кризи (потрібно зрозуміти, хто ти без партнера). Це особливо часто відбувається, якщо більша частина життя зав’язана на шлюбного партнера.

Ще один наслідок переживань - порушення функції шлунково-кишкового тракту (печія, розлад шлунка і синдром роздратованого кишечника).

Інша сторона питання - набір ваги, що викликаний тривалим стресом. Він, як було доведено, посилює накопичення абдомінального жиру і штовхає до переїдання. Знову ж таки, через кортизол внутрішні органи виявляються оточені жиром. До того ж, в даній ситуації загострюється потяг до солодкого, жирного, солоного. Такі продукти ще більше підвищують рівень кортизолу.
А ось у люблячого подружжя рани заживають швидше!

Вчені з Огайского університету встановили, що взаємини в сім’ї впливають на процес загоєння ран у подружжя. Про це повідомляє УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

У дослідженні американських вчених взяли участь 37 подружніх пар, які погодилися на нанесення їм невеликих ран. Експерти спостерігали за процесом загоєння ран і одночасно враховували взаємини в сім’ї.

Виявилося, що в тих сім’ях, де панував мир і спокій, рани у подружжя зажили на 12-й день. Фахівці зумовили це явище роботою гормонів. У люблячих і щасливих сімейних пар виробляється більше гормону окситоцину, який також вважають "гормоном ніжності і довіри". Завдяки йому зміцнюються любовні і родинні зв’язки між людьми.

При стресових ситуаціях, як вже зазначалося, навпаки, підвищується синтез гормону кортизолу, який послаблює організм, і тим самим призводить до того, що рани заживають повільніше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Він і Вона»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.