Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Amnesty International вважає, що українці втомились від безкарності міліції, що масово порушує права людини

За право людини 5996 переглядів

Опубліковано - 22.07.2013 09:32 | Всі новини | Версія для друку

Amnesty International вважає, що українці втомились від безкарності міліції, що масово порушує права людини
Amnesty International вважає, що українці втомились від безкарності міліції, що масово порушує права людини
У «Міжнародній амністії» занепокоєні зростанням насилля над українськими громадянами, яке чинять співробітники міліції.

Про зростання порушень прав людини в Україні заявляють в «Міжнародній амністії».

Цього тижня ця правозахисна організація видала заяву щодо примусового розміщення в психіатричній лікарні 70-річної активістки з Запоріжжя Раїси Радченко. «Міжнародна амністія» закликала громадян та організації звертатися до генпрокурора та уповноваженого Верховної ради з прав людини з проханням надати Раїсі Радченко пройти незалежну психіатричну експертизу та не піддавати її ніякому лікуванню, поки вона не вичерпає усі засоби правого захисту.

Влада звернула увагу на цю заяву і до Запорізької області вирушила комісія у складі представників омбудсмена для ознайомлення з ситуацією. Обставини ще з’ясовуються, але члени комісії вже заявили, що обґрунтованість примусового огляду та госпіталізації жінки в них викликає сумніви.

У вашингтонському офісі «Міжнародної амністії» сказали, що це вперше, коли з України до них надходить скарга на примусове психіатричне лікування. Про те, на що скаржаться українці та чого «Міжнародна амністія» домагається від української влади розповів регіональний експерт В’ячеслав Бортник.

Тетяна Ворожко: Скажіть, будь ласка, чи багато скарг надходить з України останнім часом і, що є основною причиною?

В’ячеслав Бортник: «Міжнародна амністія» спостерігає зростання кількості скарг та заяв в організацію через порушення прав людини в країні. До нас надходить дуже багато скарг стосовно тортур та жорстокого поводження у тюрмах та міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції.

ТВ: Що ви вважаєте основною причиною того, що українці так активно скаржаться на насильство з боку міліції останнім

ВБ: Думаю, що головна причина - це безкарність. Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядається або ж розглядаються неналежно, це надсилає сигнал українській міліції, що вони можуть безкарно робити, що завгодно.

ТВ: Зараз, згідно з заявами кількох політиків, у Верховній раді готується законопроект, який посилить покарання для учасників бунтів, для тих людей, які штурмують міліцейські райвідділи. Що «Міжнародна амністія» думає з цього приводу? Чи є це нормальна реакція влади на незадоволення населення?

ВБ: «Міжнародна амністія» вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність та покарання для тих людей, які протестують проти насилля з боку міліції, тортур та жорстокого поводження. Українська влада має усі можливості, аби просунутися в цьому напрямку. Прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальні підстави для того, щоб усі скарги стосовно тортур, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю та діяти вже зараз.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.