Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марс відправлять зонд, який шукатиме сліди життя

У світі науки 8892 перегляди

Опубліковано - 10.09.2013 11:47 | Всі новини | Версія для друку

На Марс відправлять зонд, який шукатиме сліди життя
На Марс відправлять зонд, який шукатиме сліди життя
Вплив радіації не завадить апарату ЕкзоМарс знайти на Марсі сліди можливого існування життя.

Про це заявили вчені з Університету Лестера, Великобританія, повідомляє Кореспондент.net.

Апарат ЕкзоМарс, який вирушить у космос в 2018 році, буде оснащений пристроєм для раманівської спектроскопії, яка дозволяє з високою точністю встановити хімічний склад зразка.

Щоб довести свою гіпотезу, група вчених на чолі з Льюїсом Дартнеллом працювала з дуже стійкими до радіації бактеріями. З’ясувалося, що за допомогою раманівської спектроскопії можна реєструвати вміст у бактеріях каротиноїдів, пігментів, які мікроби використовують для захисту від негативного впливу навколишнього середовища.

Вчені впевнені, що якщо на Марсі вдасться виявити каротиноїди, то це буде ознакою того, що на ньому колись існувало життя.

Особливо обнадіює астробіологів те, що навіть після отримання бактеріями 15 тисяч грей - дози радіації, яка в тисячі перевищує смертельну для людини, сліди каротиноїдів у їх "останках" були все-таки помітні.

Раніше NASA визначило чотири потенційні місця посадки на Марсі статичної капсули InSight, яка досліджуватиме геофізичні процеси в надрах планети.

Головним завданням InSight має стати вивчення внутрішніх тектонічних процесів на Марсі. За рахунок дослідження "марсотрусів" фахівці сподіваються краще зрозуміти внутрішні процеси на Червоній планеті.

Одним із основних наукових апаратів у складі InSight повинен стати німецький прилад для складання температурного профілю Марсу, який дозволить краще зрозуміти, як Марс розігрівається і охолоджується. Також на апараті будуть дві камери і роботизована рука. Буде тут і надточний сенсор для визначення кута нахилу орбіти Марсу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.