Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вісім дерев’яних церков України - нові кандидати до переліку Міжнародної спадщини ЮНЕСКО

За межею віків 22579 переглядів

Опубліковано - 21.05.2010 16:22 | Всі новини | Версія для друку

Церква Святого Духа (1502) в Потеличі. Фото надане Андрієм Кутним
Церква Святого Духа (1502) в Потеличі. Фото надане Андрієм Кутним
Вісім дерев’яних церков України стали новими кандидатами у список Міжнародної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє в новому номері щотижневий український журнал Корреспондент.

Мова йде про чотири церкви у Львівській області - Церкву Святого Духа (1502) в Потеличі, Церкву Святого Юра (1657) в Дрогобичі, Церкву Святої Трійці (1720) у Жовкві, Церкву Різдва Пресвятої Богородиці (1838) у Маткові; про дві в Івано-Франківській - Церкву Різдва Пресвятої Богородиці (1808) в Нижньому Вербежі, Церкву Святого Духа (1490-ті) у Рогатині, і про дві у Закарпатській - Церкву Вознесіння Господнього (1824) в Ясіні, Церква Святого архістрата Михаїла (1745) в Ужку.

Їх лобіст - львівський учений, фахівець з давньої архітектури Андрій Кутний, що працює в лабораторії Технічного університету Мюнхена (Німеччина).

Завдяки йому за один день головна визначна пам'ятка міста Рогатина Івано-Франківської області - дерев'яна церква - постаріла на 100 років, повідомляє Корреспондент.

"До недавнього часу її датували 1598 роком. Згідно з моїми дослідженнями, вона на 100 років старша, тобто належить до періоду відомої Роксолани, яку в 1520 році викрали з Рогатина [і продали в гарем турецького султана Сулеймана ІІ], - розповів учений. - Її батько, як відомо, був там священиком. Цілком можливо, в цій самій церкві ".

Кутний цього року за свою працю про дерев'яні церкви України отримав престижну міжнародну нагороду Europa Nostra.

Сьогодні в Україні близько 1,5 тис. дерев'яних церков - унікальних пам'яток архітектури минулих століть. Дерево - недовговічний матеріал, і вже те, що побудовані 400-500 років тому церкви збереглися до наших днів, робить їх безцінними. Крім історичної, вони мають також архітектурну і культурну цінність, викликаючи інтерес туристів і паломників.

За кількістю подібних споруд з Україною може зрівнятися тільки Румунія, у всій же решті Європі їх одиниці. Але через неувагу з боку держави кожен рік на п'ять-шість унікальних церков у країні стає менше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.