Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні є село, де мешкають “заможні” селяни

Регіональні новини Регіон: Вінницька область 21100 переглядів

Опубліковано - 3.10.2006 20:59 | Всі новини | Версія для друку

В Україні є село, де мешкають “заможні” селяни
В Україні є село, де мешкають “заможні” селяни
На Вінничині є село, де шляхи мостять... мало не золотими злитками - шматками метеорита.

Велетенський небесний камінь упав там багато років тому. Іллінецький метеорит вважають одним із найстаріших у світі – йому 400 мільйонів років. Але справжньої цінності метеоритних камінців місцеві жителі не знають, відтак використовують їх як будматеріал.

Свого часу за камінець один київський бізнесмен виклав 500 доларів, розповідають у Вінницькому планетарії. Уламки метеорита відтоді суттєво подорожчали. Ними стало модно оздоблювати панелі крутих авто. Мешканці ж навколишніх сіл про це нічого не знають, хоча місце падіння метеорита відкрили понад тридцять років тому.

Марія Шевченко, директор Вінницького планетарію:
“Перша така звістка з’явилася в 1973-тьому році. Визначили, що діаметр кратера був сім кілометрів. Зараз чотири. Його утворило тіло діаметром триста метрів. До речі, зараз точно такого ж розміру астероїд наближається до Землі”.

Астрономи припускають, що метеорит при падінні вибухнув. І між селами Іваньків та Лугова утворилися три кратери. Місцевий люд називає їх кар’єрами. Відтак і використовує відповідно.

Олексій Кравець, голова сільради с. Якубівка:
“Звичайно можна мати прибуток від цього кар’єру. То єсть від того метеоріту. Це тіки створити кар’єр. Ну на це треба кошти мати. Мати кошти, щоб його відкрити”.

На туристах заробляти тут поки що не навчилися. Хоча раз на три роки фахівці з усього світу з’їжджаються до Вінниці на всесвітній самміт астрономів. Саме тоді кар’єри перетворюються на кратери. А знавці зоряного неба мішками тягнуть звідси дорогоцінне космічне каміння.

Анатолій Нікітюк, місцевий мешканець:
“Якби я знав, що вони платять. Я б возив ЗІЛАМи, КАМАЗами ці каміння. Вони в нас на території нашої місцевості, їх багато єсть”.

Крихти космічного гостя містять усю таблицю Менделєєва, та випромінюють доволі радіації. Тягти їх до хати учені не радять. Проте, селяни Лугового вважають, що каміння з кратерів їм не шкодить. І пишаються своїми довгожителями.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.