З 2014 року на Донеччині загинули 735 та поранені 1835 цивільних - Україна повідомить Гаагу |
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Прокуратура підготувала інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо обстрілів незаконними збройними формуваннями РФ цивільних об’єктів на Донеччині.
"Керівник Донецької обласної прокуратури підписав інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту на території регіону", - йдеться у повідомленні.
У зверненні, яке прокуратура підготувала у співпраці з Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива», міститься інформація про чисельні факти ведення воєнних дій невибіркового характеру з боку представників незаконних збройних формувань РФ.
"Внаслідок військової агресії спричинено шкоду життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури. Зокрема, це стосується заборонених Женевською конвенцією 1949 року артилерійських обстрілів об’єктів електропостачання, водогонів, гідротехнічних споруд та закладів охорони здоров’я. Мова йде про 42 факти невибіркових обстрілів міст Авдіївки, Лиману, Слов’янска, Вуглегірська, Ясинуватського та Мар’їнського районів Донецької області із загальною кількістю населення понад 200 тисяч громадян", - повідомляють у прокуратурі.
З 2014 року задокументовано понад 3,5 тис. пошкоджених та зруйнованих об’єктів інфраструктури Донецької області. Майже 3 тис. осіб визнані потерпілими. З них понад 90% - саме фізичні особи.
"Отримані докази загибелі 735 та поранення 1835 цивільних внаслідок ворожих обстрілів", - наголошують у прокуратурі.
Загалом у правоохоронних органах області наявна інформація про 3969 фактів пошкодження та руйнування житлових будинків, промислових будівель та інших цивільних об’єктів. Окрім цього, ведеться реєстр постраждалих в результаті збройного конфлікту, який дає змогу визначати кількість потерпілих, обсяги збитків та надати відповідну правову оцінку діям представників окупаційних адміністрацій РФ.
Як повідомлялося раніше, 17 березня українська делегація в ОБСЄ під час засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ повідомила, що з 27 липня 2020 року, коли почало діяти нове "перемир’я", збройні формування РФ на Донбасі здійснили 882 порушення режиму припинення вогню, у результаті чого загинули 16 українських військових, ще 69 бійців ЗСУ отримали поранення.