Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна вимагає визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія в черговий раз переводить стрілки

Національне питання 24410 переглядів

Опубліковано - 21.04.2006 20:32 | Всі новини | Версія для друку

Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Українську вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду відмовилися розглядати на саміті міністів закордонних справ СНД у Москві.

Проти голосували Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан. "За" - Україна, Грузія, Молдова й Азербайджан.

На внесенні до порядку наполягав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Після невдачі Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення цього питання. СНД, а особливо Росія, досі не дали належної оцінки української трагедії. Хоча це вже зробили понад 20 країн світу, повідомляє 5 канал.

У свою чергу глава МЗС Росії Сергій Лавров висловився проти політизації теми визнання голодомору 1930-х років геноцидом українського народу.

"Вважаємо, що ця тема була досить докладно освітлена. Не бачимо доцільності політизувати цю тематику", - сказав він.

За словами Лаврова, від української делегації надійшло пропозиція внести проект рішення про визнання голодомору геноцидом українського народу, однак консенсусу досягнуто не було.

Разом з тим, продовжив російський міністр, всі без винятку делегації розділяють почуття українського народу з приводу того, що відбулося на його землі в 1930-і роки.

Як раніше заявляв російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці.

В 20-му столітті Україна пережила три голодомори: 21-22-го, 32-33-го та 46-47-го років. За підрахунками істориків, під час другого загинули близько 10-ти мільйонів українців. День пам"яті жертв голодомору та політичних репресій відзначається в Україні щороку останної суботи жовтня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.