Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки

Довкілля 17144 перегляди

Опубліковано - 27.08.2012 12:22 | Всі новини | Версія для друку

В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки
В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки
Через масове застосування фосфіду цинку, Україна скоро залишиться без жайворонків, оскільки її земля стає перенасиченою хімією.

Як повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, за даними екологів, близько 100 видів птахів і звірів страждають через застосування в аграрному виробництві фосфіду цинку, який використовується у вигляді протравленого зерна проти гризунів.

За словами еколога, більше 30 видів тварин через нього вже потрапили до Червоної книги. Саме через фосфід цинку в Червоній книзі з’явиться ще недавно такий звичайний в Україні ховрах, хом’як, а також дрохва, степовий орел, степовий лунь, степовий журавель. Поїдаючи отруєних гризунів і птахів, гинуть вовки, шакали, тхори, а також місцеві жителі і мисливці, що їх збирають. Отрута, потрапляючи в норки гризунів, отруює підземні води, що сприяє різним захворюванням людей. Фосфідом цинку труять бездомних собак у містах, а також звірів у зоопарках. Нерідко від цієї отрути гинуть і люди, перш за все діти.

Еколог також зазначив, що фосфід цинку стуворо заборонений в країнах ЄС, а також у Росії та Білорусі. Однак в Україні він має державну реєстрацію Мінприроди України і під виглядом пестицидів - Роденфос, Стрілець, Щурін і Фосфід широко реалізується українськими хімічними підприємствами.

Днями громадські екологічні організації - Печеніги, Київський еколого-культурний центр, Українське товариство охорони птахів, Асоціація зоозахисних організацій України, Жива планета почали всеукраїнську кампанію щодо заборони фосфіду цинку в Україні. Вони звернулися з листом до міністра екології України Едуарда Ставицького з вимогою заборонити фосфід цинку.

Якщо це звернення не подіє, екологи мають намір на початку вересня вийти з пікетом під Кабінет Міністрів України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.