Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі

У світі науки 8505 переглядів

Опубліковано - 22.02.2013 20:28 | Всі новини | Версія для друку

NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
Американське космічне агентство NASA зафіксувало на поверхні Сонця великі плями. Спостереження проводилися 19 і 20 лютого.

Плями, виявлені фахівцями NASA, відрізнялися високою швидкістю росту. Одна з них за 48 годин виросла до розмірів, що в шість разів перевищують діаметр Землі.

Сонячні плями формуються в результаті підвищення активності магнітного поля. Через посилення поля в цих зонах пригнічується активність заряджених частинок, внаслідок чого температура на поверхні плям виявляється істотно нижчою, ніж в інших зонах. Це пояснює спостережуване з Землі локальне потемніння.

Зазначимо, сонячні плями є нестабільними утвореннями. У разі взаємодії з аналогічними структурами іншої полярності вони колапсують, що призводить до викиду у простір потоків плазми (так звані "спалахи на Сонці").

Коли такий потік досягає Землі, більша його частина нейтралізується магнітним полем планети, а залишки "стікаються" до полюсів, де їх можна спостерігати у вигляді полярних сяйв.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.