Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Скульптура Шевченка на Майдані претендує на рекорд України

Мистецький погляд Регіон: м.Київ 27880 переглядів

Опубліковано - 11.03.2014 05:03 | Всі новини | Версія для друку

Скульптура Шевченка на Майдані претендує на рекорд України
Скульптура Шевченка на Майдані претендує на рекорд України
Зробити з Кобзаря рекордсмена запланували майданівці спільними зусиллями. Кілька днів поспіль вони витесували з шматка дерева скульптуру Тараса Шевченка.

За тиждень до дерев’яного зображення пророка доклали рук уже сім тисяч людей, і продовжують це робити. Усе задля того, щоби дерев’яного Тараса занесли до Національного реєстру рекордів, як скульптуру, над якою працювало найбільше людей.

Організатор: «Всі бажаючі стати учасниками історії, яка зараз тут будується – залиште своє прізвище, і місто, з якого ви приїхали, ось тут!»

Скульптори-самоуки реєструються – і гайда до роботи. Кілька хвилин роботи ножем по дереву. Штрихи до Тарасового кожуха – така майстерність не всім до снаги.

Скульптор-самоук: «Цеглу вмію класти, а от з цим – це важче. Але воно приємно робити, ви знаєте. Якби роздягнувся - став би і робив би далі. Просто надихає».

Отак, поволі вишкрябуючи скульптуру Шевченка, надихнулося вже сім тисяч людей.

Скульптор-самоук: «За днів 8 – уже стільки підписів. Автор – Володимир Заєць. Він хоче, щоб цей Тарас не десь далеко на п’єдесталі, а він ось тут, щоб він став близький людям і щоб прославився на весь світ».

Вінничанин Володимир Заєць вирізав верхню частину скульптури з двохсотлітньої осики. Стовбур – вагою майже тонну. Кобзар посеред Майдану такий, яким його найчастіше зображували у книжках - у кожусі, шапці та з густими довгими вусами.

Володимир Заєць, автор скульптури Тараса Шевченка: «Він буде стояти тут. Не потрібно йому високих постаментів. Він весь такий приземлений, Шевченко, до якого можна підійти, помолитися. Тут дуже багато його обнімають - енергетику хочуть, певно, собі взяти».

Майданівець: «Його поезія вона настільки пророча й актуальна сьогодні, що диву даєшся».

Павло, 10 років: «Щоб потім, коли Україна стане вільною, прийти і сказати, що я тут розписувався».


Автори «Народного Кобзаря» заявили – Тарас уже претендує на рекорд. До витесування Шевченка має долучитися іще більше людей, щоби перевершити позаторішнє досягнення – скульптуру у вигляді лілії з олівців на металічному стенді навпроти ботанічного саду імені Гришка. Над її створенням працювали понад вісім тисяч людей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.