Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі знайшли стародавнє озеро

Невідоме 9385 переглядів

Опубліковано - 18.06.2009 13:58 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі знайшли стародавнє озеро
На Марсі знайшли стародавнє озеро
Астрономи виявили на Марсі сліди стародавнього озера.

Астрономи виявили на Марсі сліди стародавнього озера. Робота вчених з описом знахідки опублікована в журналі Geophysical Research Letters. Коротке дослідження описано в прес-релізі Колорадського університету, співробітники якого брали участь у роботі.

Астрономи аналізували знімки, зроблені камерою HIRISE (High Resolution Imaging Science). Ця камера з розширенням до одного метра знаходиться на орбітальному зонді MarsReconnaissanceOrbiter, що обертається на висоті 300 кілометрів над поверхнею Червоної планети.

HIRISE "побачила" на Марсі берегову лінію, по контурах якої астрономи відновили характеристики стародавнього озера. Каньйон (ймовірно,
прокреслений водою) завдовжки близько 48 кілометрів закінчується в долині. Сліди на поверхні Марса указують на те, що вода приносила в долину мул, який сформував обширну дельту. Площа озера складає близько 207 квадратних кілометрів.

На думку астрономів, водоймище сформувалося близько 3,4 мільярдів років тому назад. Якщо ця оцінка підтвердиться, то ученим доведеться переглянути традиційні уявлення про час зникнення води на Марсі. До цих пір вважалося, що Марс став холодним і сухим вже близько 3,7 мільярдів років назад (на межі Ноєвої і Гесперіанської епох). Хоча декілька робіт, що з'явилися недавно, також відсовують висихання Марса на декілька мільйонів років вперед.

Вода є необхідною умовою для появи життя земного типу. Поки ученим не вдалося отримати однозначних доказів, що підтверджують, що в минулому Марс був вологим. При цьому фактів, що побічно доводять цю теорію, було знайдено дуже багато. Зокрема, 2008 року марсіанський зонд "Фенікс" зумів добути з грунту Червоної планети воду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.