Аратта - На головну

29 грудня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили незвичайні наслідки від миття рук

У світі науки 9770 переглядів

Опубліковано - 11.05.2010 15:04 | Всі новини | Версія для друку

Фізичне очищення рук не вперше пов’язують з очищенням думок
Фізичне очищення рук не вперше пов’язують з очищенням думок
Миття рук допомагає позбутися від тяжкості прийнятих напередодні рішень.

До такого висновку прийшли Спайк Лі (Spike Lee) і Норберт Шварц (Norbert Schwarz) з університету Мічигану, повідомляє Discovery.

Стан, коли після ухвалення певних непростих рішень людина починає виправдовувати себе, психологи називають коґнітивним дисонансом (Postdecisional dissonance). Щоб краще розібратися з цим явищем, вчені провели кілька простих експериментів.

У першому вони попросили 40 студентів переглянути 30 CD-дисків, вибрати з них десятку кращих і виставити їм оцінки від 1 до 10. Потім в якості нагороди їм було запропоновано забрати 5 або 6 з їхнього рейтингу. Після цього тих же опитуваних ніби ненароком попросили також протестувати рідке мило. При цьому одна половина просто помилуватися етикеткою, а інша - випробувала мило в дії. Потім тест з виставленням оцінок дискам повторили.

З'ясувалося, що люди, які помили руки, побудували точнісінько такий же рейтинг. Для них нічого не змінилося, вони не потребували в логічному поясненні або виправдання та перегляді свого вибору. У той час як інші змінили свою точку зору (збільшивши оцінки раніше вибраними дискам, і знизивши тим, що були відкинуті).

Аналогічний вплив фізичного стану на психологічний вчені зафіксували у схожому експерименті з 85 учасниками, яких попросили вибрати кращий джем, не скуштувавши його. Після того їм запропонували протерти руки антисептичними серветками і розставити оцінки ласощів, але вже скуштувавши його. Люди з брудними руками порахували, що обрані ними раніше джеми ще кращі на смак, а відставлені - гірші (тим самим наче виправдовуючись за свій "сліпий" вибір). У той час як "чистюлі" не змінили свого ставлення до продуктів.

У статті в журналі Science вчені роблять висновок: миття рук звільняє від важких думок від зробленого нелегкого вибору, позбавляє від когнітивного дисонансу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.