Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Трубу здаватимуть науковообґрунтовано

Газоват 5226 переглядів

Опубліковано - 20.05.2010 21:57 | Всі новини | Версія для друку

Трубу здаватимуть науковообґрунтовано
Трубу здаватимуть науковообґрунтовано
Кабміну радять віддати газотранспортну систему в спільне підприємство “Газпрому” і “Нафтогазу”.

Про це йдеться в аналітичних матеріалах, підготовлених для уряду радою з вивчення продуктивних сил Національної академії наук.

Вчені вважають, що створення окремого господарюючого суб`єкта для здійснення транзиту газу споживачам Європи забезпечить гарантовану перспективу повноцінного використання української газотранспортної системи в майбутньому.

В документі наголошується, що розвиток газотранспортної системи РФ з метою нарощування транспортування природного газу до Західної Європи, зокрема, будівництво газопроводів "Північний" і "Південний", створює загрози для ефективного використання української ГТС.

"Ситуацію можна стабілізувати у разі створення на паритетній основі спільного господарюючого суб`єкта з делегуванням йому функцій "Нафтогазу" і "Газпрому", - йдеться в документі.

Такий крок, на думку вчених, дозволить зацікавити потенційного постачальника природного газу в підтримці потенціалу ГТС, а Україні дасть можливість забезпечити стабільне завантаження газотранспортної системи.

"Актуальність вирішення стратегічних питань використання транзитного потенціалу ГТС пояснюється здійснюваними РФ і ЄС заходами щодо стабілізації власного енергозабезпечення на основі будівництва газопроводів в обхід України", - зазначають в НАН.

"В разі, коли плани реалізації цих проектів в 2012-2015 роках здійсняться, то ГТС фактично втрачає весь транзит природного газу, а з ним і ті кошти, які отримувала країна за рахунок послуг за транзит російського газу", - вважають в НАН.

Вчені наголошують, що зниження ціни на природний газ в результаті Харківських угод сприятиме пожвавленню виробництва в секторах економіки, в яких він використовується як сировина, а в тепловій енергетиці дозволить не підвищувати тарифи на послуги ЖКГ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.