![]() |
Міська влада Дніпропетровська навмисно знищує електротранспорт |
З такою заявою виступили ряд дніпропетровських політиків, експертів і представників громадських організацій.
На їхню думку ситуація в галузі дійшла до критичної межі, коли 27 травня зійшов з рейок і зіткнувся з деревом трамвай з двох вагонів маршруту № 1, в якому було 65 пасажирів. В результаті аварії постраждало 17 осіб. Одна з потерпілих згодом від одержаних травм померла.
За словами в.о. директора ДКП «Дніпропетровський електротранспорт» Володимира Карпенка, очолюване ним підприємство перебуває в глибокій кризі і його давно пора «виносити вперед ногами». «Ми одержали 4 тролейбуси в 2007 році і 4 – в 2008-му. Трамваї останній раз ми отримували в 2004 році. Назвати ці 28 машин новими буде неправильно – це техніка, яка була в експлуатації, з Німеччини. Там ці машини зняли з експлуатації, у нас же ці трамваї на сьогодні – найкращі. Вони працюють на маршруті № 1. Відтоді в депо не надходило жодного нового трамвая», - відзначив Володимир Карпенко. Ускладнює ситуацію багатомісячна заборгованість із зарплати перед працівниками галузі. А аварія, що трапилася 27 травня, виявила катастрофічний рівень зношеності колії, відзначив Карпенко.
У доведенні міського електротранспорту до критичного стану експерти і політики звинувачують міську влду. В першу чергу депутата дніпропетровської міськради, лідера громадської організації «Громадська сила» Загіда Краснова, який діє з мовчазної згоди дніпропетровського міського голови Івана Куліченка. Координатор громадської організації ГРАД Андрій Денисенко бачить основну причину проблем з електротранспортом в потужному лобі власників маршрутних таксі серед депутатської більшості Дніпропетровської міськради. «Я маю на увазі депутата Ігоря Сухова і цілий ряд депутатів, підконтрольних керівникові більшості в міськраді Загіду Краснову. Впродовж багатьох років проводилася політика недофінансування ДКП «Дніпропетровський електротранспорт». Давайте називати речі своїми іменами. Краснов і Куліченко зробили все, щоб впродовж останніх років «пустити під ніж» міський електротранспорт разом з його рухомим складом і інфраструктурою», - упевнений Андрій Денисенко.