Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення

Невідоме 10709 переглядів

Опубліковано - 27.09.2006 20:44 | Всі новини | Версія для друку

Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення
Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення
Одну з найромантичніших загадок мистецтва спробували розкрити канадські вчені, а саме таємницю усмішки Мони Лізи на картині Леонардо Да Вінчі. Вони здійснили тривимірне сканування видатного полотна і зробили висновок, що натурниця славетного майстра була в такому особливому настрої тому, що або щойно народила дитину, або була вагітна.

Вчені провели спеціальний аналіз із застосуванням лазерів та інфрачервоного випромінювання, і побачили, що голова уславленої Джоконди вкрита спеціальним напівпрозорим покривалом, яке в ті часи у Венеції носили лише вагітні або жінки, які щойно стали матерями. Найімовірнішою версією нині вважають ту, за якою портрет було замовлено з нагоди народження другої дитини Лізи Герардіні, дружини флорентійського купця Франческо де Джокондо, у 1503 році.

Водночас, докладне суперсучасне сканування так і не розкрило таємниць особливої техніки Да Вінчі – сфумато, коли малюнок є трохи розмитим та затуманеним, так що неможливо розібрати його чіткі риси. За словами канадських вчених, жоден інший художник не використовував такої техніки і вони повні намірів продовжити свої дослідження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.